Nominacje Bram Stoker Awards 2017

Horror Writers Organization ogłosiła listę finalistów tegorocznej Bram Stoker Awards. Nominowani to:

W kategorii powieść (Novel):

  • Golden, Christopher – Ararat (St. Martin’s Press)
  • King, Stephen i King, Owen – Sleeping Beauties (Scribner)
  • Malerman, Josh – Black Mad Wheel (Ecco)
  • Miskowski, S.P. – I Wish I Was Like You (JournalStone)
  • Tem, Steve Rasnic – Ubo (Solaris)

W kategorii debiut literacki (First Novel):

  • Cabeen, Robert Payne – Cold Cuts (Omnium Gatherum Media)
  • Davidson, Andy – In the Valley of the Sun (Skyhorse Publishing)
  • Hayward, Matt – What Do Monsters Fear? (Post Mortem Press)
  • Hepler, Jeremy – The Boulevard Monster (Bloodshot Books)
  • Thomas, Scott – Kill Creek (Ink Shares)

W kategorii powieść dla młodzieży (Young Adult Novel):

  • French, Gillian – The Door to January (Islandport Press)
  • Leveen, Tom – Hellworld (Simon Pulse)
  • Liggett, Kim – The Last Harvest (Tor Teen)
  • Lukavics, Amy – The Ravenous (Harlequin Teen)
  • Porter, Sarah – When I Cast Your Shadow (Tor Teen)

W kategorii opowiadanie (Long Fiction):

  • Edelman, Scott – Faking it Until Forever Comes (Liars, Fakers, and the Dead Who Eat Them) (Written Backwards)
  • Jones, Stephen Graham – Mapping the Interior (Tor.com)
  • Kiernan, Caitlín R. – Agents of Dreamland (Tor.com)
  • Taylor, Lucy – Sweetlings (Tor.com)
  • Waggoner, Tim – A Kiss of Thorns (DarkFuse)

W kategorii miniatura (Short Fiction):

  • Bailey, Michael – “I Will Be the Reflection Until the End” (Tales from the Lake Vol. 4) (Crystal Lake Publishing)
  • Chambers, James – “A Song Left Behind in the Aztakea Hills” (Shadows Over Main Street, Volume 2) (Cutting Block Books)
  • Mannetti, Lisa – “Apocalypse Then” (Never Fear: The Apocalypse) (13Thirty Books)
  • Neugebauer, Annie – “So Sings the Siren” (Apex Magazine #101) (Apex Publications)
  • Yardley, Mercedes M. – “Loving You Darkly” (F(r)iction Magazine #8) (Tethered by Letters)

W kategorii kolekcja opowiadań (Fiction Collection):

  • Hill, Joe – Strange Weather (William Morrow)
  • Kiste, Gwendolyn – And Her Smile Will Untether the Universe (JournalStone)
  • Malerman, Josh – Goblin (Earthling Publications)
  • Matsuura, Thersa – The Carp-Faced Boy and Other Tales (Independent Legions Publishing)
  • McGrath, Patrick – Writing Madness (Centipede Press)

W kategorii antologia (Anthology):

  • Brooks, Kinitra, PhD., Addison, Linda D., i Morris, Susana, PhD. – Sycorax’s Daughters (Cedar Grove Publishing)
  • Datlow, Ellen – Black Feathers: Dark Avian Tales: An Anthology (Pegasus Books)
  • Maberry, Jonathan i Romero, George A. – Nights of the Living Dead: An Anthology (St. Martin’s Griffin)
  • Manzetti, Alessandro i Lester, Jodi Renee – The Beauty of Death Vol. 2: Death by Water (Independent Legions Publishing)
  • Murano, Doug – Behold!: Oddities, Curiosities & Undefinable Wonders (Crystal Lake Publishing)

W kategorii literatura faktu (Non-Fiction):

  • Brittany, Michele – Horror in Space: Critical Essays on a Film Subgenre (McFarland)
  • Brooks, Kinitra D. – Searching for Sycorax: Black Women’s Hauntings of Contemporary Horror (Rutgers University Press)
  • Hendrix, Grady. Paperbacks from Hell: The Twisted History of ‘70s and ‘80s Horror Fiction (Quirk Books)
  • Jones, Stephen – The Art of Horror Movies: An Illustrated History (Applause Theatre & Cinema Books)
  • Mynhardt, Joe i Johnson, Eugene – Where Nightmares Come From: The Art of Storytelling in the Horror Genre – (Crystal Lake Publishing

W kategorii zbiór poezji (Poetry Collection):

  • Frazier, Robert i Boston, Bruce – Visions of the Mutant Rain Forest (Crystal Lake Publishing)
  • Manzetti, Alessandro – No Mercy (Crystal Lake Publishing)
  • Simon, Marge i Turzillo, Mary – Satan’s Sweethearts (Weasel Press)
  • Sng, Christina – A Collection of Nightmares (Raw Dog Screaming Press)
  • Wytovich, Stephanie M. – Sheet Music to My Acoustic Nightmare (Raw Dog Screaming Press

W kategorii powieść graficzna (Graphic Novel):

  • Carey, Mike i Arvind, Ethan David – Darkness Visible (IDW)
  • Duffy, Damian i Butler, Octavia E. – Kindred: A Graphic Novel Adaptation (Abrams ComicArts)
  • Ferris, Emil – My Favorite Thing is Monsters (Fantagraphics)
  • Hickman, Jonathan – The Black Monday Murders (Image Comics)
  • Liu, Marjorie – Monstress Volume 2: The Blood (Image Comics)

W kategorii scenariusz (Screenplay):

  • Del Toro, Guillermo i Taylor, Vanessa – The Shape of Water (TSG Entertainment, Double Dare You Productions)
  • Duffer, Matt i Duffer, Ross – Stranger Things: MadMax, Episode 02:01: Chapter One (21 Laps Entertainment, Monkey Massacre)
  • Frost, Mark i Lynch, David – Twin Peaks, Part 8 (Rancho Rosa Partnership, Inc.)
  • Palmer, Chase, Fukunaga, Cary i Dauberman, Gary – It (New Line Cinema)
  • Peele, Jordan – Get Out (Universal Pictures, Blumhouse Productions, QC Entertainment)
  • Shyamalan, M. Night – Split (Blinding Edge Pictures, Blumhouse Productions)

Laureaci zostaną wskazani 3 marca 2018 roku w trakcie konwentu StokerCon. (który odbędzie się w dniach 1-4 marca 2018 r. w Providence).

Utworzona w 1987 roku Bram Stoker Awards jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy, horroru i dark fantasy.

Oficjalna strona Horror Writers Organization.

Ściągnij tekst:

P O W I Ą Z A N E   A R T Y K U Ł Y:

NOTKA BIOGRAFICZNA:
Fahrenheit Crew

Tutaj powinna być notka biograficzna redakcji Fahrenheita, ale ponieważ nikomu z nas nie chciało się jej napisać, zostawiamy tekst, który właśnie teraz czytacie. Jeśli spodziewaliście się czegoś ciekawego, przepraszamy!

Facebook.

Prawa autorskie

Niniejsze utwory objęte są prawami autorskimi.

Podejrzewamy, że autorzy chcieliby te prawa zachować, dlatego my – Redakcja Fahrenheita – nie zgadzamy się na łamanie tychże (praw, bo choć łamanie autorów mogłoby być ciekawym widowiskiem, wolimy ich w całości… przynajmniej dopóki pracują dla nas).

W przypadku, gdyby jednak kogoś naszła chętka na nierespektowanie praw autorskich, zalecamy konsultację z lekarzem i adwokatem.

W ostateczności można skontaktować się z Redakcją.

Losowy cytat od Redakcji

[…] linia podziału między dobrem a złem przecina serce każdego człowieka […]W trakcie życia linia ta ulega przesunięciom, to ustępując wstecz przed rozpierającym się radośnie złem, to zostawiając więcej pola świtającemu dobru.

— Aleksander Sołżenicyn, Archipelag GUŁag

Kalendarz wydarzeń

Najbliższe wydarzenia

Suren Cormudian w Warszawie
Aktualności
Empik Junior (Marszałkowska 116/122, Warszawa)
Kola 2018
od do
Aktualności
Arteteka (ul.Rajska, 31-124 Kraków)
Jakub Ćwiek w Szczecinie
Aktualności
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie ProMedia (Al. Wojska Polskiego 2, 70-471 Szczecin)
Konwent Fantastyki „KoKon” 2018
od do
Aktualności
Młodzieżowy Dom Kultury-Energetyk w Koninie, 3D, Przemysłowa, Niesłusz, Konin, województwo wielkopolskie, 62-510, Polska
Spotkanie z Martyną Raduchowską
Aktualności
Worek Kości, ul. Bagatela 10, 00-585 Warszawa
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!