Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło listę finalistów tegorocznej Nagrody Nebula.
Nominowani to:
W kategorii powieść (novel):
- Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
- The Strange Case of the Alchemist’s Daughter, Theodora Goss (Saga)
- Spoonbenders, Daryl Gregory (Knopf; riverrun)
- The Stone Sky, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
- Six Wakes, Mur Lafferty (Orbit US)
- Jade City, Fonda Lee (Orbit US; Orbit UK)
- Autonomous, Annalee Newitz (Tor; Orbit UK 2018)
W kategorii opowiadanie (novella):
- River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com Publishing)
- Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com Publishing)
- “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny 3-4/17)
- Barry’s Deal, Lawrence M. Schoen (NobleFusion Press)
- All Systems Red, Martha Wells (Tor.com Publishing)
- The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com Publishing)
W kategorii nowela (novelette):
- Dirty Old Town, Richard Bowes (F&SF 5-6/17)
- Weaponized Math, Jonathan P. Brazee (The Expanding Universe, Vol. 3)
- Wind Will Rove, Sarah Pinsker (Asimov’s 9-10/17)
- A Series of Steaks, Vina Jie-Min Prasad (Clarkesworld 1/17)
- A Human Stain, Kelly Robson (Tor.com 1/4/17)
- Small Changes Over Long Periods of Time, K.M. Szpara (Uncanny 5-6/17)
W kategorii miniatura (Short Story)
- Fandom for Robots, Vina Jie-Min Prasad (Uncanny 9-10/17)
- Welcome to Your Authentic Indian ExperienceTM, Rebecca Roanhorse (Apex 8/17)
- Utopia, LOL?, Jamie Wahls (Strange Horizons 6/5/17)
- Clearly Lettered in a Mostly Steady Hand, Fran Wilde (Uncanny 9-10/17)
- The Last Novelist (or A Dead Lizard in the Yard), Matthew Kressel (Tor.com 3/15/17)
- Carnival Nine, Caroline M. Yoachim (Beneath Ceaseless Skies 5/11/17)
W kategorii Nagroda Ray’a Bradburry’ego za scenariusz (Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation)
- Get Out (Jordan Peele)
- The Good Place: “Michael’s Gambit” (Michael Schur)
- Logan (Scott Frank, James Mangold i Michael Green)
- The Shape of Water (Guillermo del Toro i Vanessa Taylor)
- Star Wars: The Last Jedi (Rian Johnson)
- Wonder Woman (Allan Heinberg)
W kategorii Nagroda Andre Norton za twórczość dla młodzieży (Andre Norton Award for Young Adult Science Fiction and Fantasy Book)
- Exo, Fonda Lee (Scholastic Press)
- Weave a Circle Round, Kari Maaren (Tor)
- The Art of Starving, Sam J. Miller (HarperTeen)
- Want, Cindy Pon (Simon Pulse)
Laureaci zostaną ogłoszeni 19 maja 2018 roku.
Pobierz tekst:
Premiera „Wonder Woman”
Dzisiaj (2.06.2017) do kin trafia Wonder Woman. To kolejna adaptacja fragmentu komiksowego świata DC,…
Gillian Anderson wystąpi w serialu „Amerykańscy bogowie”
W weekend stacja telewizyjna Starz poinformowała, że do zespołu pracującego nad serialem Amerykańscy bogowie (American Gods) dołączyła…
Premiera „Gwiezdnych wojen – Ostatniego Jedi”
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… Dziś ma miejsce premiera VIII Epizodu Gwiezdnych wojen:…