Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło listę finalistów tegorocznej Nagrody Nebula.
Nominowani to:
W kategorii powieść (novel):
- All the Birds in the Sky, Charlie Jane Anders (Tor; Titan)
- Borderline, Mishell Baker (Saga)
- The Obelisk Gate, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
- Ninefox Gambit, Yoon Ha Lee (Solaris US; Solaris UK)
- Everfair, Nisi Shawl (Tor)
W kategorii opowiadanie (novella):
- Runtime, S.B. Divya (Tor.com Publishing)
- The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com Publishing)
- The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com Publishing)
- Every Heart a Doorway, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
- The Liar, John P. Murphy (The Magazine of Fantasy & Science Fiction)
- A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com Publishing)
W kategorii nowela (novelette):
- The Long Fall Up, William Ledbetter (The Magazine of Fantasy & Science Fiction)
- Sooner or Later Everything Falls Into the Sea, Sarah Pinsker (Lightspeed)
- Blood Grains Speak Through Memories, Jason Sanford (Beneath Ceaseless Skies)
- The Orangery, Bonnie Jo Stufflebeam (Beneath Ceaseless Skies)
- The Jewel and Her Lapidary, Fran Wilde (Tor.com Publishing)
- You’ll Surely Drown Here If You Stay, Alyssa Wong (Uncanny)
W kategorii miniatura (Short Story)
- Our Talons Can Crush Galaxies, Brooke Bolander (Uncanny)
- Seasons of Glass and Iron, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)
- Sabbath Wine, Barbara Krasnoff (Clockwork Phoenix 5)
- Things With Beards, Sam J. Miller (Clarkesworld)
- This Is Not a Wardrobe Door, A. Merc Rustad (Fireside Magazine)
- A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers, Alyssa Wong (Tor.com)
- Welcome to the Medical Clinic at the Interplanetary Relay Station│Hours Since the Last Patient Death: 0, Caroline M. Yoachim (Lightspeed)
W kategorii Nagroda Ray’a Bradburry’ego za scenariusz (Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation)
- Arrival, Directed by Denis Villeneuve, Screenplay by Eric Heisserer, 21 Laps Entertainment/FilmNation Entertainment/Lava Bear Films/Xenolinguistics
- Doctor Strange, Directed by Scott Derrickson, Screenplay by Scott Derrickson & C. Robert Cargill, Marvel Studios/Walt Disney Studio Motion Pictures
- Kubo and the Two Strings, Directed by Travis Knight, Screenplay by Mark Haimes & Chris Butler; Laika Entertainment
- Rogue One: A Star Wars Story, Directed by Gareth Edwards, Written by Chris Weitz & Tony Gilroy; Lucusfilm/ Walt Disney Studio Motion Pictures
- Westworld: ‘‘The Bicameral Mind’’, Directed by Jonathan Nolan, Written by Lisa Joy & Jonathan Nolan; HBO
- Zootopia, Directed by Byron Howard, Rich Moore, & Jared Bush, Screenplay by Jared Bush & Phil Johnston; Walt Disney Pictures/Walt Disney Animation Studios
W kategorii Nagroda Andre Norton za twórczość dla młodzieży (Andre Norton Award for Young Adult Science Fiction and Fantasy Book)
- The Girl Who Drank the Moon, Kelly Barnhill (Algonquin Young Readers)
- The Star-Touched Queen, Roshani Chokshi (St. Martin’s)
- The Lie Tree, Frances Hardinge (Macmillan UK; Abrams)
- Arabella of Mars, David D. Levine (Tor)
- Railhead, Philip Reeve (Oxford University Press; Switch)
- Rocks Fall, Everyone Dies, Lindsay Ribar (Kathy Dawson Books)
- The Evil Wizard Smallbone, Delia Sherman (Candlewick)
Laureaci zostaną ogłoszeni 21 maja 2017 roku.
Pobierz tekst:
Premiera „Bumblebee”
Dzisiaj (4.01.2019) do kin trafia kolejny film fabularny z uniwersum Transformerów.
Komiksowe zapowiedzi na grudzień’22
Podobno nadchodzi zima. Na pewno zbliża się świąteczny czas prezentów. Co prawda,…
[Recenzja] „Doktor Strange (Tom 2)” Jason Aaron, Kathryn Immonen (i in.)
Oto następna recenzja komiksowa Marcina Chudoby. Tym razem kilka słów o drugim…