Wstępniak

Copyright © by GIN  





Wstępniak


    Dziś o dwóch sprawach: o nowym miejscu gdzie można nas spotkać i ważnym wydarzeniu w sieci jakim jest połączenie Framzety i The Valetz Magazine.
    1. Nasz nowy adres na szybkim serwerze: http://fahrenheit.qs.pl.
    Sprawdździe czy stamtąd nie ściągamy się szybciej. Mamy też nowe maile:
    fahrenheit@fahrenheit.qs.pl - redakcja
    redakcja@fahrenheit.qs.pl - redakcja toże :-)
    gin@fahrenheit.qs.pl - to ja :-)
    webmaster@fahrenheit.qs.pl - tu się załatwia wszystkie sprawy plastyczne.
    Wszystkie listy można już kierować na nowe konta.
    
    2. A teraz sprawy sieciowe.
    Doszło do fuzji dwóg magazynów netowych: "Framzety" (organu klubu Framling, prowadzonego przez Konrada Wągrowskiego) i The Valetz Magazine (prowadzonego przez Artura Długosza). W efekcie powstało nowe pismo sieciowe "Esensja". "The Valetz..." był do tej pory dwumiesięcznikiem, a "Framzeta" ukazywała się dość nieregularnie. "Esensja" natomiast ma być miesięcznikiem. Z tego co wiem ma to być magazyn literacki, ciążący ku SF&F ale nie poświęcony temu gatunkowi całkowicie.
    I chwila refleksji: Z jednej strony się cieszę, a z drugiej, trochę mi żal "Framzety" i "TVM" w starym stylu. Oba opisma były całkowicie odmienne, oba, moim zdaniem, świetne, prezentowały dwa różne podejścia do spraw literatury w sieci. Każde z nich na pewno stworzyło swój odrębny styl, rozpoznawalny znak, coś jak podpis autora. Oba periodyki odegrały ogromną rolę w kształtowaniu polskiego rynku literackiego w sieci.
    Wierzę, że "Esensja" będzie kontynuować te tradycje. Ma wielki kapitał: doświadczonych menedżerów, stajnię dobrych autorów i, co najważniejsze, zaufanie Czytelników, którzy na pewno doceniają tę ciężką, społeczną pracę jaka została wykonana do tej pory.
    Cała załoga Fahrenheita życzy Esensji jednego wielkiego pasma sukcesów! Trzymajcie się Panowie, bo bez was polska sieć nie byłaby już tym samym...
    
    
     Bliższe dane na temat nowego periodyku znajdziecie w artykule "Esensja" autorstwa Konrada Wągrowskiego.

GIN







     spis treści
     kontakt z autorem