Stolyk lyteracki

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No, to dobrze. Bo przypominam, że wszyscy warszawiacy czytają "Zamek Lorda Valentine'a"! Taki nowy czyn społeczny.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

To już jutro! "Silverberga w dłoń i do Paradoksu na 17 marsz.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Na 17? nie na 17:30?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No, jak przyjdziecie na 17.30, to po prostu krócej będziecie w kojącej aurze mojej obecności :D
Do tej pory była raczej mowa o 17. Ja to w ogóle postaram się pojawić wcześniej, może wezmę chińskie na wynos :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

No to niech będzie 17:00, Paradox. Oby było gdzie się parknąć...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

a ten "Stolyk" nieprzesuwalny już jest? Na sobotę?
;)

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Ech, a ja przeczytałam Zamek... ale po wyrywaniu zęba jestem wciąż nie do życia. Jakieś fatum, czy co? :/

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

in_ka pisze:a ten "Stolyk" nieprzesuwalny już jest? Na sobotę?
;)
Już nie, bo umówiony od miesiąca mniej więcej.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Spotkanie b.udane.
Książka na za miesiąc: "Pan światła" Zelazny'ego.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Strzegółowy termin musimy ustalić. Do wyboru takiż czwartek, albo inny dzień. Godzina takoż 17:00, albo późniejsza.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

szkoda, że spotkanie było w zeszły czwartek a nie w ten :/

jakaś relacja?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Najpierw jak zwykle byliśmy tylko flamenco i ja. Potem dotarł Radioaktywny, a po pewnym czasie - także Shadowmage i Iza. Potem dosiedli się Maeg i MadMill, a także Rafał Kosik, aczkolwiek nieświadomie, bo "Zamku..." nie czytał.
Pita była herbatka oraz piwo Ciechan.
"Silverberg pisze jak anioł!" - tako rzecze flamenco.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

nosiwoda pisze: "Silverberg pisze jak anioł!" - tako rzecze flamenco.
Anioły nie są tak płodne, ripostuje nosiwoda.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Bo wyszło, jakbyśmy o książce nie mówili. Mówiliśmy.
flamenco mówił, że większość książek Silverberga dzieje się w jednym uniwersum i podawał przykład, że (AFAfR) w "Obliczu wód" występował przedstawiciel rasy Droonów. Ja stwierdzałem, że "Zamkowi..." o wiele bliżej do fantasy niż do SF (Shadow się zgadzał), czego dowodem jest raczej po macoszemu i "magicznemu" traktowana technologia, a także stagnacja świata (od tysięcy lat się nie zmienia technologicznie) oraz schematy wędrówki i drużyny. Radyjko dziwił się, ale i chwalił, małą ilość walk w hamerykańskiej bądź co bądź powieści. Doszliśmy (chyba zgodnie) do wniosku, że Majipoor to taki wyidealizowany świat, świat, w którym chciałoby się mieszkać. Źli mają praktycznie do śmierci szansę na przebaczenie, wojny są takie mocno symboliczne, a zazwyczaj ich nie ma, dobrobyt, sielanka i ładna pogoda.
Ponadto zauważyliśmy podobieństwo systemu władz na Majipoorze do zmodyfikowanego monteskiuszowskiego trójpodziału. Koronal - wykonawcza, Pontifex, ustawodawcza, Król Snów - sądownicza (najlepsza, bo nie da się przed nią ukryć!). Modyfikacje zaś to Pani - czyli wszechogarniająca Matczyność, MatkoPolskość i Macierzyństwo z ciepłym mymłonem, łagodząca ewentualne niedostatki systemu, a także - ale to już po "Zamku..." - Królowa Metamorfów.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Do tegoż uniwersum zaliczyłem też powieść o Cyganach "Czas trzeciego wiatru". Zwróciłem też uwagę na spójne w w.w. powieściach słowotwórstwo nazewnicze - np. podobnie brzmią nazwy miast na Majipoorze, jak nazwy planet w "Czasie trzeciego wiatru".
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

ODPOWIEDZ