the best of

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

Borsuk pisze:konkurencji nijakiej robić nie będę (bo i nie mam gdzie), ściągawka tylko do prywatnego użytku
Zatem czuj sie jak w swojej liście:-)
Cykl, jesli dobrze pójdzie ruszy gdzieś koło jesieni. mam zamiar zrecenzować alfabetycznie najciekawsze seriale fantastyczne, lącznie ze streszczeniami i ocenami. Ale musze jeszcze troche tego obejrzec:-(
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

wszystkie obejrzec, szefie?
no, to musimy prywatnie porozmawiac.. ;o)
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

elam pisze:wszystkie obejrzec, szefie?
no, to musimy prywatnie porozmawiac.. ;o)
nie wszystkie, bo część widziałem już, i to chyba większą połowę, jak nie trzy ćwiartki:-)
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

MOJA lista seriali fantastycznych (uzupelnienie twojej ;o)) liczy 80 pozycji, z czego widzialam 45. i nadal uwazam, i powtarzam, ze najlepszy w dziedzinie sf jest babylon 5. ktos sie ze mna nie zgadza????? :/
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

elam pisze:i nadal uwazam, i powtarzam, ze najlepszy w dziedzinie sf jest babylon 5. ktos sie ze mna nie zgadza????? :/
Co to jest ten "babylon 5"?

--
Bardzo dzis zla pogoda - narzekal. - Nie wolno mnie wyciagac z lozka w taka noc. Moj zawod wcale nie wymaga zrywania sie po nocy. To, do czego sie mnie wzywa, doskonale moze zaczekac [...]
K.Dickens - "Magazyn osobliwosci"

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

jejku! naprawde nie wiesz?
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

elam pisze:jejku! naprawde nie wiesz?
Jakbym nie wiedzial, to bym sie nie pytal ;-P

Googlam sobie - wychodzi mi, ze gra albo serial, znaczy raczej serial...
Leci to to gdziej w jakiejs ogolnodostepnej telewizji? Bo ja mam tylko TVP1 i Polsat.

Lepsze jest niz "Krajni Meze", czyli po naszemu chyba "Po tamtej stronie", a po ichniemu "Outer Limits"?
Bo "Krajni Meze" imho jest "de best i wymiatajace" i z tych wszystkich osmiu seriali fantastycznych jakie ogladalem nie ma lepszego...


--
- [...] Siedzimy wiec tutaj bezmyslnie i nieproduktywnie. Jest to doprawdy pozalowania godne. Ostatecznie zgromadzilismy sie tutaj...
- Zgromadzono nas - poprawil Vilbert.
S.Dygat - "Jezioro Bodenskie"

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

babylon 5 byl to serial, krecony gdzies kolo 1995go roku. 5 sezonow, wymyslonych od poczatku do konca, zanim zaczeli je krecic. wiec spojny, zamkniety, przemyslany.
babylon 5 to stacja kosmiczna, zbudowana przez ziemian, na ktorej przebywaja przedstawiciele roznych galaktycznych ras - niektore sa w stanie wojny, ale babylon 5 jest neutralny. przynajmniej stara sie... do czasu...
no i kroi sie w kosmosie cos powaznego. wojna, jakiej nie bylo od tysaca lat (czy 10 ciu tysiecy? juz nie pamietam)
nie bede tu spoilerow urzadzala. ale zapewniam, ze sezon 2, 3 i 4 sa rewelacyjne i MUSISZ obejrzec (1szy i 5ty stabnowia swoista klamre i mozna je pominac, pod wzgledem akcji 5ty jest tez raczej slaby)
polecam, polecam, p o l e c a m
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Tak, Masonie, drogi, wszystko, o czym pisze Elam, jest w tym serialu. FX, Bruce Boxleinter w roli komendanta, Obcy i nasi, intrygi, polityka, na końcu wojna, a w tzn. międzyczasie => NUUUUDA...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

o, o ! nuda! pokaz mi nude w 3cim albo 4 tym sezonie! nawet w drugim, jak sie tylko pojawia piekny Morten, ("czego chcesz?") G'kaar, intrygi Londo..
(bo 1szy i 5ty, mowie, mozna pominac)
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

jedyny serial, w jakim nie odnotowalam zadnej nudy, to lost, ale na razie widzialam bodajze 9 odcinkow. wiec nie moge sie do konca wypowiadac. poza tym, lost to na swiezo, a babylon jest juz stary..
ale jak w malo ktorym serialu przedstawiono tam bogaty wachlarz postaci, ras, polityke, cala filozofie wszechswiata. jest tam jakas glebia, poza ta NUDA.
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

elam pisze:o, o ! nuda! pokaz mi nude w 3cim albo 4 tym sezonie! nawet w drugim, jak sie tylko pojawia piekny Morten, ("czego chcesz?") G'kaar, intrygi Londo..
(bo 1szy i 5ty, mowie, mozna pominac)
Łażą po stacji, gadają, jak w brazylijskim serialu, a kiedy się w końcu akcja rozwija, to się kończy odcinek. Najlepsze było, jak się pojawili ci straszni. Nareszcie! Myślałam, że już nigdy nie przyjdą...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Joanka
Sepulka
Posty: 90
Rejestracja: czw, 23 cze 2005 22:00

Post autor: Joanka »

Babylon 5? Eee, najlepsza była Ziemia 2. Właśnie wczoraj rozmawiałam o niej z kumplem, sciągnął sobie i będzie wspominał dawne czasy, kiedy to oglądał. Wytłumaczył mi, czemu nie nakręcili drugiej serii.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Małgorzata pisze:
elam pisze:o, o ! nuda! pokaz mi nude[...]
Łażą po stacji, gadają, jak w brazylijskim serialu, a kiedy się w końcu akcja rozwija, to się kończy odcinek. Najlepsze było, jak się pojawili ci straszni. Nareszcie! Myślałam, że już nigdy nie przyjdą...
To sie w koncu zdecydujcie i ustalcie stanowiska! Mam ogladac 1 i 5, czy 2-4?! I w ogole w jakiej telewizji to leci?

A serial, w ktorym nie wialo nuda, to powtarzam - Krajni Meze. Tam kazdy (z wyjatkiem) odcinek stanowil jedna calosc i zamknieta opowiesc.

--
Ale - jak mowia Eskimosi - audiatur et altera pars, co w tlumaczeniu na jezyk urzedowy nalezy rozumiec jako "wy sobie pogadajcie, a ja i tak swoje mysle".
M.Prandota - "Wizerunek czlowieka publicznego"

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wiesz, co, Masonie? Obejrzyj sobie pilota i ostatni odcinek ostatniej serii :)))

A w TV, to chyba teraz nie leci. Kiedyś oglądałam na TVN...
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ