Polecanki

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie wiem czy ja bym dał radę przeczytać trzy razy powiedzmy "Eragona", czy "Nad Niemnem" (ale przy tym odpadłem przy pierwszym rozdziale :X), czyli rzeczywiście twardziel. Cóż, 1/5 wersji podstawowej "Gry" już zaliczyłem. Reszcie też dam radę. Chyba.
W ogóle to mam przesyt literatury ambitnej. Może ktoś polecić pełną akcji, najlepiej kilkutomową i nie wymagającą myślenia sagę fantasy?

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Młodzik pisze:Może ktoś polecić pełną akcji, najlepiej kilkutomową i nie wymagającą myślenia sagę fantasy?
I dasz radę to przeczytać? Twardziel :P

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Dam radę, bo po prostu mój organizm tego wymaga ;). To nieludzkie żebym z jednej strony katował się nauką, a z drugiej literaturą ambitną. Przy czymś mój mózg musi odpocząć, bo inaczej nawet musk z niego nie pozostanie :P.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Rozumiem, rozumiem, ale te słowa-klucze: kilkutomowa saga; fantasy; nie myśleć. To, jak sam rozumiesz, po prostu budzi trwogę ;) Czy aby na pewno odpoczniesz? ;)

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Oj odpocznę na pewno. Gdybym mógł to bym się zabrał za dalsze części "Koła Czasu", ale ten %)#(%(^@#$%%(VX! Zysk z tylko sobie znanych powodów nie chce wznowić 5 i 6 tomu, które ponoć są najlepsze.
Nie wymagam jakiś serii dziesięciotomowych, ale tak 4-5 części byłoby w sam raz ;).

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Mnie przeraża fakt, że one nigdy się nie kończą. Te sagi, znaczy.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Młodzik pisze:Nie wymagam jakiś serii dziesięciotomowych, ale tak 4-5 części byłoby w sam raz ;).
Z tym niewymaganiem myślenia to może jednak bez przesady... Pamięć, smutek i cierń Williamsa czytałeś? Ma trzy tomy, ale ostatni w Polsce wydano w dwóch częściach, to akurat cztery ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie no, za takiego mózgotrzepa jakim jest "Zmierzch" się nie wezmę. Ale znalazłem remedium na moją chcicę. Najważniejsze, że darmowe. Siostra zachwycała się "Erą Pięciorga". Stoi to w domu od roku i nawet nie zajrzałem. A że wcześniej przeczytałem "Trylogię Czarnego Maga", to wiem czego się po autorce spodziewać :).

Cordeliane, nie czytałem. Ale chętnie się za tym rozejrzę :).

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Myślę, że tu znajdziesz krótką listę kilkutomowych odmóżdżaczy.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Co do ciekawej sagi fantasy to wiem co polecić.
Ale żeby odmóżdżała... nie.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

A ja chciałbym polecić, albowiem właśnie skończyłem, "Rzekę bogów". Cyberpankowo, przy okazji krajoznawczo, bardzo ciekawie i ze szczyptą romantyzmu. Inspirujący kawałek literatury i znacznie łatwiejszy w odbiorze niż "Accelerando".
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

To dobrze, bo w Accelerando utknęłam w 2/3, a Rzekę dostałam pod choinkę.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

I znowuż pragnę gorąco polecić lekturę książki pt. "Cryptonomicon" Neala Stephensona. Z biglem, z jajem, z humorem, wiele ciekawych wątków wzruszająco i sprytnie splecionych, wykład o kryptografii wcale nie taki straszny, a poza tym da się czytać i bez niego. Interesujący wgląd w wyobrażenia o przyszłości światowej sieci, jakie fachowcy mieli na jej temat 15-12 lat temu (tuż przed pierwszą pękniętą bańką internetową). P o l e c a m.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Czy ktoś byłby tak miły i polecił mi jakąś powieść Milana Kundery ( i dlaczego akurat tę)? Nie czytałem, niestety, żadnej. I nie wiem, od czego zacząć.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Zacznij od najgłośniejszej: "Nieznośna lekkość bytu". To strasznie okrutna opowieść, dlatego ją lubię. W poprzek wartości, które uznaje się za uniwersalnie dobre, w poprzek poprawności moralno-obyczajowej... A literacko - wbrew romansom, nie tylko harlequinom. :)))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ