Grzędowicz

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nic to Hito. Pomścimy Cię!
FTSL
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No to się wyjaśniło po co jechali w niedzielny, ponordconowy ranek do Lęborka! :D

Kurcze, czemu takiego klubu nie było tam w czasach mojego liceum? 4 zmarnowane fandomowo lata. A teraz proszę, nawet klub maja i jak to widać na zdjęciu, całkiem liczny.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Lene.

Post autor: Lene. »

Wybaczcie, że rozgrzebuję stary temat, ale jak zobaczyłam to nazwisko, to po prostu nie mogłam sie powstrzymać przed tym, żeby nie napisać jakiegoś małego poemaciku pochwalnego na temat owego pana.
Tak, jestem fangirlką. Rozpaczliwą, wściekłą fangirlką Grzędowicza, na tyle zdesperowaną i rozochoconą, że jeszcze nie tak dawno temu planowałam włamać mu się do domu, zabrać deskę toaletową z jego łazienki i zrobić sobie z niej przedmiot małego kultu.
Wielbię "Wilczą Zamieć", PLO również, ale najbardziej kocham zdecydowanie "Popiół i kurz".
Facet ma niesamowity, poetycki styl, każde zdanie nadaje całości niesamowity, wysmakowany klimat, tak, że po przeczytaniu książki ma się ochotę wyć i płakać, że to już koniec.
No. Wyżyłam się.
Cholera, to lepsze niż moje sesje u psychologa. ^^

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Te tematy są od tego, żeby je rozgrzebywać:) Jak zresztą i wszystkie inne.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Lene.

Post autor: Lene. »

Tak więc czuję się w pełni upoważniona do rozgrzebywania wszystkiego, co mi się aktualnie spodoba.

(Czy mam obsesję, czy to naprawdę zabrzmiało perwersyjnie? :P)

Awatar użytkownika
eses
Psztymulec
Posty: 984
Rejestracja: sob, 01 paź 2005 19:59

Post autor: eses »

A ja wielbię Obola dla Lilith, zaś "Popiół" jakby mniej... Przy całym moim uwielbieniu dla Pisarza, uważam, że to albo przerośnięte opowiadanie, albo zbyt małowątkowa i za krótka powieść...
BB + PnL = 66,6%...
I więcej w formie książki nie będzie ;)

Lene.

Post autor: Lene. »

eses pisze:uważam, że to albo przerośnięte opowiadanie, albo zbyt małowątkowa i za krótka powieść...
No, ja bym to traktowała jako krótką powieść, rokującą pozytywnie na ewentualną kontynuację.
Bo podobno sequel "Popiołu" w przygotowaniu jest. Chyba, że złe dane mam.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Lene. pisze:Bo podobno sequel "Popiołu" w przygotowaniu jest. Chyba, że złe dane mam.
Bój się boga! Autor nasz kochany "PLO" winien sfinalozować, "Popieła" to se może dokańczać później...

Lene.

Post autor: Lene. »

Cień Lenia pisze:Bój się boga! Autor nasz kochany "PLO" winien sfinalozować, "Popieła" to se może dokańczać później...
I tam, PLO są już dwa tomy, a "Popiołu" tylko jeden.
Równowaga w przyrodzie nie jest więc zachowana.
Sequel "Popiołu" gUrom i dolinom!

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Czy mi się źle wydaje, że PLO się do trzech tomów w tzw międzyczasie rozrósł?
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Lene.

Post autor: Lene. »

Millenium Falcon pisze:Czy mi się źle wydaje, że PLO się do trzech tomów w tzw międzyczasie rozrósł?
No, ja wiem o dwóch tylko.
http://www.fabryka.pl/autorzy.php?id=10 ... i#searchkk
O, prosz, tu drugi jest.
Ładna okładka, nawiasem mówiąc, ale i tak, pierwszej nie przebije.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Jarek wszem wobec w wywiadach opowiada o trzech.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Na stronie są dwa, ale po Polconie chodzi za mną jakieś wrazenie, że trzeci się szykuje? Wrażenie to tylko jest, bo mało przytomna byłam, to mogło mi się coś pomieszać.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lene. pisze:Wybaczcie, że rozgrzebuję stary temat, ale jak zobaczyłam to nazwisko, to po prostu nie mogłam sie powstrzymać przed tym, żeby nie napisać jakiegoś małego poemaciku pochwalnego na temat owego pana.
Nie martw się, ja również wielbię styl Grzędowicza. To czarodziej słowa, mistrz zdania, mag akapitu... :)
Tyle, że ja wolę "PLO", niż "Popiół i Kurz". Za tę wielowątkowość, za bogactwo fabuły, za różnorodność narracji...

Co do "PLO", to autor, z tego co pamiętam, od samego początku zapowiadał, że powieść ukaże się w trzech tomach. Nic się tu nie rozrastało, od początku miało tak być.
A drugi tom jeszcze nie jest napisany. Okładka wisi na stronie już od dawna, ale autor w wywiadzie wyznał, że drugi tom jeszcze nie jest skończony. Będzie między styczniem, a marcem + parę miechów do wydania. No, chyba że ktoś ma jakieś wieści z ostatnich dni, że jednak już skończył...

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Harna pisze:I znów czekanie na ciąg dalszy, na coś nowego. Bo los czytelnika podłym jest :-(
Ale na skok na wódopój to ja się piszę :-)
I dlatego juz dawno - w tym zresztą temacie - zgłaszałam postulat, aby autoir pisał od razu całość i kolejne częście w niewielkich odstępach czasowych wydawał - tak góra miesiąc, żeby czytelnik miał czas walutę wymienialną nazbierać;)

A Popiół i kurz dobry był. Dzięki niemu ostatecznie Grzędowicz awansował do pitki moich ulubionych autorów (na miejsce ASa który z hukiem spadł po Lux Perpetua. Chociaż UWAGA SPOJLERwątek wiedźmy był za bardzo naciągany i taki stereotypowy - ona mu mówi, że jest wiedźmą, on ją zaprasza do domu, bo została bez kluczy, a potem sam opowiada o świecie pomiędzy, chociaz nigdy i nikomu o tym nie mówi. No porazka panie Grzedowicz, tak to mogło by się zdarzyć w amerykańskim filmie, a nie w porządnej powieści. Ale wybaczam, bo generalnie powieśc bardzo dobra.


I nie iwedzieć cemu mi się z Nigdziebądź kojarzyła, ale ja często mam takie p idityzne kojarzenia. Np. Wrota M. Wójtowicz mi się z ksiązkami o Kedrigernie kojarzyły - i czemu?
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

ODPOWIEDZ