Pytanie do znawców

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

To powodzenia w tworzeniu nowego systemu!
Przy okazji, proponuje się faktycznie skontaktować z ludźmi od kryptologi (kryptoanalizy) - jak taka możliwość istnieje, oni mają tablice statystyczne języka polskiego, lepszej jakości niż te tutaj. Nie są to jakieś tajne dane i niektóre uczelnie też mogą takie tablice mieć.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Czy da się gdzieś nabyć książki/listy/wspomnienia najważniejszych nazistów?

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

To może w dziale historycznym prędzej ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Może rzeczywiście nie trafiłem z wątkiem ;). za znawców w tym przypadku uznałem osoby, które znają obecny status "dzieł" hitlerowców.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Młodzik pisze:Czy da się gdzieś nabyć książki/listy/wspomnienia najważniejszych nazistów?
Na stronie Blood&Honour jest między innymi "Mein Kampf", oraz stek bzdur gloryfikujących Goebbelsa i całą resztę tej hałastry.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

1. Czy z dziennikarzem chodzi tylko kamerzysta, czy ktoś jeszcze?
2. W przypadku transmisji na żywo typu "A teraz połączymy się z naszym korespondentem w..." potrzebne jest jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie (tzn. po stronie korespondenta), czy kamera posiada wszystko co potrzebne?

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Młodzik pisze:1. Czy z dziennikarzem chodzi tylko kamerzysta, czy ktoś jeszcze?
2. W przypadku transmisji na żywo typu "A teraz połączymy się z naszym korespondentem w..." potrzebne jest jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie (tzn. po stronie korespondenta), czy kamera posiada wszystko co potrzebne?
Ad.1. Zwykle chodzi też dźwiękowiec (ten od dźwigania mikrofonu).
Ad.2. Kamera nie wystarczy. Potrzebny jeszcze wóz transmisyjny z zarezerwowanym łączem satelitarnym.

Zajrzyj na stare wpisy bloka Krzysztofa Leskiego:
np. http://krzysztofleski.salon24.pl/archive/2007,3,0,1
Bardzo w klimacie reporterskim, on wtedy właśnie jeździł i lajfował. Podłapiesz słownictwo i inne.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Młodzik pisze:1. Czy z dziennikarzem chodzi tylko kamerzysta, czy ktoś jeszcze?
2. W przypadku transmisji na żywo typu "A teraz połączymy się z naszym korespondentem w..." potrzebne jest jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie (tzn. po stronie korespondenta), czy kamera posiada wszystko co potrzebne?

flamenco generalnie ładnie Ci odpisał. Od siebie dodam tylko:

Nie pisz kamerzysta, bo jeszcze ktoś gotowy się obrazić ;) Z dziennikarzem chodzi operator - niektórzy z nich są wrażliwi na tym punkcie :) Co do pozostałych osób, posiłkując się naszym podwórkiem. W TVP jest w ekipie dźwiękowiec, w TVN o ile pamiętam, chyba nie. Przynajmniej nie zawsze, bo widziałem ich na materiałach bez dźwiękowców.
Dodatkowo czasem, w okresie letnim spotkasz też stażystę. To ten co dźwiga statyw ;)

Pozdrawiam

edit.
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Flamenco, wybacz, że nie podziękowałem. Forum nie poinformowało mnie o odpowiedzi.

Tak więc: dziękuję bardzo. Nathowi też :).

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No to ja zadam pytanie znawcom.

Dowiedziawszy się o tym, że w niedzielę w Krakowie będą przywódcy kilkunastu krajów (w tym Barack Obama) zacząłem się zastanawiać, co z taką informacją zrobi Osama?

Czy spece od political fiction (a jest ich na tym Forum kilku) mogliby mi na to pytanie odpowiedzieć?

Ile krakowskich gołębi okaże się agentami tajnych służb?

I czy nie warto poradzić krakusom, żeby sobie w niedzielę odpuścili spacery po Plantach?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Obamy ponoć nie będzie, w najlepszym razie Biden. A w Krakowie najlepszym miejscem na spacer jest Sikornik.

Edit: A nie, ponoć jednak się zapowiedział...
Ale Sikornik wciąż aktualny.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wiesz, Alfi, jacyś rosyjscy oficjele wysokiej rangi też pewnie będą. Gratka dla Czeczenów. A dasz głowę, że jakiś szaleniec nie zechce zyskać sławy Herostratesa? Albo choćby McCalla? Ja tam na miejscu krakusów w ogóle bym opuścił miasto, i tak będzie ogromny tłum panów w ciemnych okularach...
Policje liczne, tajne i dwupłciowe...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

ElGeneral pisze:Ja tam na miejscu krakusów w ogóle bym opuścił miasto
E tam. Ja sobie posiedzę w ogródku, maciejkę wreszcie posieję i groszek. A na spacer to pójdę na Kopiec Krakusa, i będę patrzeć na Obamę z góry. O.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Bez przesady, Generale. Na pogrzebie papieża też byli najważniejsi przywódcy i jeszcze pełno innych, a żadnego zamachu nie zorganizowano.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Hm... Włochy, to nie Polska, a Rzym to nie Kraków - cokolwiek by o tym nie mówili hurrapatrioci.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ