Pytanie do znawców

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... yka&id=716

Czy ktoś może potwierdzić, że ta lista jest wiarygodna (przynajmniej w części). Pytam z absolutnej ciekawości.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Tak.
Jerzy Stuhr jak najbardziej jest aktorem.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Młodzik, a co, ty nagonkę jakąś zamierzasz organizować?
No, prawda, czy nie, ale to jest piękne...
Jakub Berman (stalinowiec, MBP, UB, KC PZPR, wój Marka Borowskiego(...)
dyktator nad prasą i wydawnictwami, brat zbrodniarza UB (...)
* Tadeusz Boy-Żeleński - (pisarz, rewolucyjny liberal, nihilista, kpiarz, polonofob)
(...)
Jan Brzechwa - Jan Worobiec (bajopisarz)
(...)
Zbigniew Bujak (lewy syn rabina Małachowskiego, bydle i szuja)(...)
Dorota Edelman (program "kawa czy herbata")(...)
Agnieszka Holland - (reżyser)
Bójcie się bOga (któregokolwiek) toż to wszystkie znane nazwiska są żydowskie i dybiące na polski dobrobyt.
To miało być może w dziale dobry żart, tynfa wart?
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Mnie po prostu interesuje na ile to jest prawdą ,a na ile urojeniami tych Jedynych Prawdziwych Polaków ;).
Ponieważ moja babcia na starość stała się fanatyczną antysemitką (ale nie aż taką, jak autorzy tego artykułu(?)) i ponieważ młode pokolenie zawsze sie buntuje przeciw starszemu, ja wyrosłem na antyantysemitę.
Na tę listę trafiłem, gdy szukałem informacji do jednego opowiadania.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Młodzik pisze:Mnie po prostu interesuje na ile to jest prawdą ,a na ile urojeniami tych Jedynych Prawdziwych Polaków ;).(...)
A spojrzałeś na źródło listy?
Punkt pierwszy podaje jakiś konkretny dokument, ale tajny.
Reszta to ogólniki typu "powszechne publikacje" i "dane ustalone z wypowiedzi, działalności i postawy(?)".
No, myślę że wątpię...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Tłumaczę przecież, że lista jest po części prawdziwa (e: i wiarygodna zarazem /e). No bo chyba nikt nie zaprzeczy, że Tuwim to poeta, Stuhr aktor a Brzechwa bajkopisarz ;P

Btw - zdanie o ustaleniu z wypowiedzi, działalności i postawy każę sobie wyryć w granicie i wmuruję w kominek (gdy już dorobię się pełnowymiarowego domu z kominkiem) :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Powiedzmy, że włączyłem "dociekliwiec mode". Po prostu byłem ciekaw, czy ktoś może udowodnić, że takie dokumenty nie istnieją.
W każdym razie, przed chwilą przeczytałem, że właściwie 3/4 Polaków ma korzenie żydowskie, choćby dlatego, że Żydzi mieszkają w Polsce przez 800 lat.

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

czy ktoś może udowodnić, że takie dokumenty nie istnieją.
To najpierw nie udowadnia się, że istnieją?

Tak a propos, w Polsce, podając za panią dyrektor któregoś ze stowarzyszeń żydowskich, która u nas w szczecinie gościła, na dzień dzisiejszy (Był to rok 2008) w Polsce wedle jej wiedzy, żyje około trzech tysięcy Żydów.

Przyjmując tę wersję, to trochę mało, żeby zrealizować chociaż dziesiątą część lęków, przez które antysemici budzą się w nocy zlani zimnym potem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20024
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ilt pisze:Tłumaczę przecież, że lista jest po części prawdziwa (e: i wiarygodna zarazem /e). No bo chyba nikt nie zaprzeczy, że Tuwim to poeta, Stuhr aktor a Brzechwa bajkopisarz
Akurat żydowskie pochodzenie Tuwima czy Brzechwy (i Leśmiana) nigdy nie było tajemnicą. Podobnie jak białoruskie pochodzenie Kościuszki (genealogia znana bodaj od czasów Jana Olbrachta) i czeskie Matejki. Tylko co z tego?
A Dzierżyński był oczywiście Polakiem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Mnie po prostu chodzi o to czy ci Prawdziwi Polacy chociaż mają realne podstawy "oskarżać" te osoby o żydowskie pochodzenie.
Choć jak się zastanowiłem, gdybym był dość znaną osobą o lekko liberalnych poglądach, na pewno byłbym oskarżony o bycie Żydem. Bo w Czechach każda osoba z moim nazwiskiem jest żydowskiego pochodzenia, bo jeden z moich przodków miał na imię Izrael.
Jeśli na podobnych zasadach klasyfikowano pochodzenie osób z tej listy, to rzeczywiście można ją wyśmiać.
Zresztą EOT z mojej strony. Trochę bezsensowna dyskusja się robi ;).

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20024
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Około roku 1990 rozeszła się wieść, że Żydem jest jeden z Kaczyńskich, ale jeszcze nie wiadomo, który.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Słuchej, Młodzik, neonaziści, skrajna prawica, nacjonaliści i tak dalej, wszędzie szukać będą międzynarodowego spisku żydomasonerii. Wot, taka ich endecka natura i nic na to się nie poradzi.
A ludzie z tej listy są Żydami dokładnie w takim samym stopniu, jak ja Ukraińcem.

Nie traktuj nigdy serio informacji z takich stron, jak te całe "Afery Prawa", tak jak i ja nie traktuję serio przeglądanej co jakiś czas strony Blood&Honor. Dobra zabawa, fakt, i pomaga spojrzeć na wszystko z drugiej strony barykady.
Jakiś domorosły neonazistowski publicysta na stronie B&H twierdził nawet, że ani Hitler, ani Polacy, nie chcieli wojny w 1939. Bodaj cytował wtedy jakiegoś nazistę, który się przed Norymbergą uchował (jak większość zresztą).
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Młodzik pisze:Mnie po prostu chodzi o to czy ci Prawdziwi Polacy chociaż mają realne podstawy "oskarżać" te osoby o żydowskie pochodzenie.
Żydowskie pochodzenie nie może być przedmiotem oskarżenia - równie dobrze możesz kogoś ostarżać o pochodzenie namibijskie, tylko co z tego?

W Polsce tym silniejszy jest antysemityzm, im bardziej zwalczany - taka nasza natura. Im więcej się będzie pojawiać publikacji, jakie to nieludzkie być antysemitą (w przeciwieństwie do antyczeczeńców, antypolaków, heterofobów, antyromów, cyklistów, pigmejośmieszaczy i marynarzy), tym więcej sfrustrowanych biedaków zdobędzie się na takie "coś", jak zlinkowałeś. To się nadaje do lekarza, a nie na dyskusję.

A nazwiska wymienione na liście są zapewne nie raz opisane prawdziwie (tzn. np. podanie czyichś autentycznych personaliów, a nie nazwanie go szują, bydlęciem i padliną - skoro ma żonę i dzieci, to przynajmniej jedna osoba na tym świecie dostrzegła w nim coś dobrego, to się zdarza najgorszym) - bo tak przecież było, że wielu akurat Żydów zmieniało personalia dążąc do asymilacji.

Co do Brzechwy i Leśmiana nigdy się faktem ich pochodzenia nie interesowałem - chyba ze trzy lata temu dowiedziałem się, że Leśmian nazywał się Lesman (?), a Brzechwa był jego kuzynem czy innym pociotkiem. To się zdarza, a w czasach, kiedy ludzie mieli dzieci, znacznie częściej. Skręcając do polityki możemy podać przykład braci Kurskich usadowionych po dwóch przeciwnych stronach barykady - a na święta pewnie się śmieją z tego całego łojoj wokół ich sporu.

EDIT:
Antoni Macierewicz -> Izak (Baszewis?) Singer :-D
Ostatnio zmieniony czw, 20 maja 2010 22:26 przez flamenco108, łącznie zmieniany 1 raz.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Toż ja wiem, że nie należy tego poważnie traktować, ale teraz specjalnie włączyłem tryb dociekliwca. W każdym razie dziękuję za pomoc.
Edit: Z tym Macierewiczem vel Singerem chciałem drążyć dalej, ale w sumie to jest dowód na nieprawdziwość tej listy. Choć rzeczywiście trafiło się kilka osób o żydowskich korzeniach. Tylko jaki jest sens ujawniania informacji powszechnie znanych?
Ostatnio zmieniony czw, 20 maja 2010 22:41 przez Młodzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20024
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Co ciekawe, przeoczyli Baczyńskiego (mojego ulubionego poetę zresztą). Żydowskie pochodzenie jego matki jest raczej pewne, a co do ojca... nie wiadomo, dlaczego zmieniał z niemiecka brzmiące nazwisko.
Grzebanie się w takich sprawach jest zajęciem dość jałowym, a wyciąganie jakichś wniosków to już zupełny nonsens.
A za to, co napisali o Kaczmarskim (który faktycznie miał Żydów w rodzinie, sam o tym otwarcie mówił), trzeba by zaaplikować kaftan bezpieczeństwa. Chyba że to zwykła tępota i niezdolność czytania ze zrozumieniem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ