Stolyk lyteracki

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

1. Nie ustawiam sobie spotkań, tylko sugeruję pewną tematykę. Nikt nie powiedział, że na każdym spotkaniu będzie omawiane czyjeś (i wcale nie moje) opowiadanie. Ja pojawię się na spotkaniach dopiero na jesieni, więc tym bardziej nie mogę sobie ich w tej chwili ustawiać. W ciągu 6-8 miesięcy może się mnóstwo wydarzyć.
2. Wśród wymienionych przez Radyjko osób piszą on sam, Bakalarz, Meduz i Flamenko108. Nosiwoda "ogranicza się" do recenzji, ale przecież to wcale nie znaczy, że nie może dyskutować nad pomysłami czy gotowymi tekstami. Podobnie fealoce. Poza tym trudno z góry zakładać, że ktoś, kto w tej chwili nie pisze, nie będzie tego robił w przyszłości.
3. Dyskusja nad opowiadaniami, pomysłami na nie itp. jest tylko jedna z propozycji działania Stolyka.
4. Jeśli ta propozycja nie będzie odpowiadała wszystkim, można zorganizować koalicję chętnych, którzy będą zainteresowani.
5. Liczba osób uczestniczących w Stolyku nie jest przecież ograniczona tylko do obecnych uczestników spotkań. Sądzę, że jeżeli formuła Stolyka wypali, uczestników i spotkań będzie więcej.
6. Ponieważ pomysł Stolyka wyszedł m.in. ode mnie, staram się trzymać rękę na pulsie i składam różne propozycje dotyczące możliwych kierunków rozwoju Stolyka. A ponieważ wiem, że są osoby, które bardzo chętnie pogadałyby praktycznie o swoich opowiadaniach, stąd pomysł takiej tematyki spotkań. Jednej z wielu.
7. Stolyk Lyteracki powinien służyć nie tylko celom towarzyskim, ale i rozwojowi jego członków i członkiń.
8. Formuła Stolyka jest otwarta. A to, w jakim kierunku pójdzie i jak się będzie rozwijał, zależy tylko od osób biorących udział w spotkaniach Stolyka. Także ode mnie, jak już się pojawię na tych spotkaniach.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Meduz pisze:Poza tym trudno z góry zakładać, że ktoś, kto w tej chwili nie pisze, nie będzie tego robił w przyszłości.
Ależ łatwo! Ach, jak łatwo! I jakie to wyzwalające! Serio piszę. Mam jasną sytuację - nie piszę, nie aspiruję. Ale pogadać o cudzym mogę.

Przyszły czwartek dla mnie (na razie) bomba.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Millenium Falcon pisze:No, chwilunia, Flamenco, o ile nic mi się nie pomieszało, ma za sobą już publikację w "Kochali się...".
Może on chciał być inkoguto? Flamenco ma takie inklinacje jakieś... ;)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Powinniście byli przyjść. Spotkanie o bioetyce było kewl, a mogliśmy je zdominować, z naszą przemożną wiedzą o klonowaniu, mapowaniu genomu, transplantacjach, zwierzoczłekach, in vitro, patentowaniu organizmów, a pochodzącą z jedynie słusznych lektur fantastycznych. A tak musiałem walczyć samotnie. Ale walczyłem. Nawet zgłosiłem postulat, żeby Unia dofinansowywała polską SF, bo tylko u nas takie tematy są poruszane i mogą budzić przemyślenia i debatę.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

nosiwoda pisze:A tak musiałem walczyć samotnie.
Czy ja dobrze rozumiem, że drugie zebranie Stolyka Lyterackiego odbyło się w składzie jednoosobowym? Szok! O_O
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Dlatego nie nazywajmy tego jednoosobowego zlotu stolykiem, co by nie zaniżać średniej :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Bebe pisze:
Millenium Falcon pisze:No, chwilunia, Flamenco, o ile nic mi się nie pomieszało, ma za sobą już publikację w "Kochali się...".
Może on chciał być inkoguto? Flamenco ma takie inklinacje jakieś... ;)
Jak już zostanę sławnym pisarzem i będę musiał wynająć karabin maszynowy, żeby przed bramą domu nie było zbyt ciasno od fanek, wtedy ujawnię swoją tajemniczą tożsamość ;-)
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Ponieważ lepiej informować z wyprzedzeniem...
W czwartek kończę zajęcia dopiero o 18:15, a w piątek o 17:15. Czy zatem zgodzicie się, drodzy współstolykowcy, by do spotkania doszło albo koło 18:30-19:00 w czwartek albo po 17:30 w piątek?

Mógłbym również jutro od 17:00, ale chyba nikt nie zdążyłby się nastawić psychicznie na spotkanie^^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Co do propozycji czwartkowej to mam wolne popołudnie od szesnastej, pozostałe dni (jak na razie) raczej podobnie, jeśli coś?

Tak się upewniam, czy czwartek to nadal proponowany dzień stolyka jest?
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Może trzymajmy się czwartków.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Czwartek nie czwartek, najprawdopodobniej mnie nie będzie, ew. wpadnę na momencik, bo biorę urlop na cele artystyczne (malowanie).
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

To ja tradycyjnie napiszę, że postaram się być ;)

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Czyli wstępnie czwartek, miejsce znane :)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Myślę, że można się zbierać od jakiejś 17, 17.30, ja niestety nie mogę podać godziny mojego przybycia, bo wcześniej jadę na pogrzeb na Wólkę (czyli w p....).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Ja jeśli będę to po 18, nie wcześniej- muszę najpierw na chińszczyznę wpaść.... ;) No i wciąż nie mogę się na 100% zdeklarować ale raczej będę :D

ODPOWIEDZ