Polecanki

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Chciałeś powieść to rzeczywiście "Nieznośna". Ale "Śmieszne miłości" też świetne, ja polecam.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Dziękuję za rady. Może rzeczywiście "Nieznośna...". Ale o "Śmiesznych miłościach" też nie zapomnę.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Też polecam "Nieznośną..." Całkiem niedawno napisałem nawet jej recenzję. - Nieznośna. Zawiera spojlery!

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

O nie. Spojlerom mówimy nie.
Ostatnio pewien kompozytor narobił mi smaka na dwóch pisarzy: Kunderę i Manna, z jego górą. Ciekawe, kiedy znajdę czas, żeby się do tych książek dobrać.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

Oj nie, nie, nie, TĘ recenzję koniecznie trzeba przeczytać :)))
Świetny pomysł cyklu recenzji by Ania Brzezińska btw :)))

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Tylko dlaczego jest ich tak mało...?
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Ciekawa zabawa :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Strasznie fajna, okrutnie. :)))

Zapewne wkrótce oberwę za omówienia na ZWF sznurkiem do tych recenzji. Wszak nawet arcydzieła kanoniczne... :P:P:P

Normalnie, już zaczynam się przygotowywać do odparcia - w ramach szkolenia odkurzyłam Ronsarda.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Ano łokrutnie! Hej! :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Przeczytałem wreszcie „Śmieszne miłości” Kundery. Świetne! Jeszcze raz dzięki za poradę.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3280
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Młodzik pisze:Mnie jakoś Kroniki Amberu nie zachwyciły.
Mnie wciągły, zresztą cały Zelazny mnie wciąga, choć umie być b. nierówny. Odwołuje się to gdzieś do tych tęsknot którym zawdzięczają popularność komiksy o superbohaterach (potęga, nadludzkość, wielkie możliwości), opery mydlane u kobit (luksus, egzotyka, snobizm) czy "Bondy" i MacLeany (jedno z drugim), a jest szlachetniejsze w smaku, bo widać, że erudyta to pisał (a przy tym facet ze wspaniałą wyobraźnią).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Mnie takoż podobały się bardzo. I - odnosząc się do tego, co napisał Q - nie wiem, dlaczego. Miałam podobne odczucia: nadludzie o szczególnych mocach, ratowanie świata, kłótnie rodzinne, zaginieni potomkowie, którzy nagle się objawiają, rodzinne intrygi i intryżki, które zyskują zasięg globalny. Superbohaterów nie trawię, a "mydlanooperyzmem" womituję dalej niż widzę. A jednak. A jednak oderwać się nie mogłam i ciągle do nich wracam.
To pewno właśnie ten smak:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie no, krzyżówka superbohaterów z intrygami dworsko-rodzinnymi sama w sobie brzmi ciekawie. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do Kronik i w sumie nie wiem czemu dokładnie mi się nie podobały. Ciśnienie ani razu nie skoczyło mi podczas lektury. Najbardziej frapującymi fragmentami były opisy podróży, przypominały mi bardzo strumień świadomości, nie wiem czy słusznie.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3280
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Młodzik pisze:Najbardziej frapującymi fragmentami były opisy podróży, przypominały mi bardzo strumień świadomości, nie wiem czy słusznie.
Ha! Widziałem w jednej księgarni - nawet się wahałem czy nie kupić - jakiś traktat ezobzduryczny, którego autor pisał, że te opisy to jest wręcz literatura faktu i, że prawdziwi szamani? magowie? czy ktoś tam też tak potrafią, acz ino astralnie, bo słabsi ;D.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Dla mnie Zelazny to momentami poeta, który pisze prozą. Ja bardzo lubię taki sposób pisania, trochę szalony, trochę introspekcyjny, poświęcający sporo miejsca bohaterom, nie tylko wydarzeniom. I tylko mi żal, że zmarł, zanim powstały Trzecie Kroniki. Choć Drugie odstawały od Pierwszych, to i na Trzecie bym się rzuciła. Tam jest tyle wątków, które można dalej pociągnąć, choćby nurkowie Otchłani, sam pałac w Amberze, jednorożec, który ni stąd ni zowąd się pojawia, Galeria Luster czy demony ty'iga.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

ODPOWIEDZ