Forum Fahrenheita. Książka skarg i wniosków.

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Wątek o akapitowaniu, ze względu na niezastosowanie się do moich próśb, wyleciał do Pogadanek.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Dobra, Kiwaczku, będzie to pewnie mój ostatni post na tym forum (bo tak obrazoburczej tezy pewnie mi nie darujecie), ale zechciej mi w takim razie powiedzieć, jaki jest pożytek z moderatorów? Jesteście jak policjanci w mieście, w którym największa zbrodnia popełniana przez obywateli, to rzucenie papierka na chodnik. Niektórzy z was robią wspaniałą robotę na Warsztatach Literackich, wszyscy użytkownicy są wam wdzięczni za to, że założyliście to forum, ale czy naprawdę uważacie, że się pozabijamy, jak nie będziecie nas pilnować? Myślicie, że zrobi się taki bałagan, iż nikt już tego nie posprząta? Dam głowę, że nie doceniacie stabilności waszego tworu. FF będzie trwało, nawet gdybyście ograniczyli się wyłącznie do pracy redakcyjnej, której z pewnością wam nie brakuje i która musi byc diablo ciężka. Naprawdę nie musicie z uporem godnym lepszej sprawy porządkować wszystkiego na tym forum. Przecież nawet te Walki w Klatkach to były niewinne figliki - (co złego w tym, że napisałem to i owo nosiwodzie, a nosiwoda sobie trochę po mnie pojeździł? Sprzeczka z prawdziwie bystrym i inteligentnym wrogiem jest pożyteczna - powiedz mi, z kim się wadzisz, a powiem ci, kim jesteś. Dyskutanci i przeciwnicy na tym forum to nie byle kto.) - a zresztą nikt nie musiał czytać tych polemik. Zaglądam na rozmaite wątki i cały czas czuję czyjś oddech na karku. Naprawdę cię to bawi? Chyba nie. Niektórzy z was - nie wszyscy, są tacy, którzy prawie nie korzystają ze swoich uprawnień - wykonują solidny kawał nikomu niepotrzebnej roboty. No, chyba że traktujecie forumowiczów jak gromadę kur i dokładacie wszelkich wysiłków, żeby ich nikt nie płoszył. Spróbujcie dać sobie urlop od "moderowania". Myślę,że naprawdę nie będzie trzęsienia ziemi. Z przyjemnością czytam posty wielu z was - tych, co nie sięgają po baty. Naprawdę uważacie, że ta policyjna robota dodaje wam powagi?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Z powyższego posta odczytuję wniosek formalny, żeby moderatorzy przestali moderować.

Niniejszym wniosek zostaje odrzucony. Z przyczyn oczywistych.
Dziękuje za uwagę.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »


wpis moderatora:
Gadulissima: Dalsza dyskusja o potrzebie istnienia moderatorów została przeniesiona do "Beczki Diogenesa", aby nie rozpychała naszej cieniutkiej książki skarg i wniosków.
So many wankers - so little time...

ziólko

Post autor: ziólko »

Taka dziwna mnie naszła myśl i pytanie. Moze popełniam fopa, moze ktos sie obruszy?
Chciałbym wiedziec, czy na FF nie istnieje chwalebny obyczja dziękowania za komentarz? A może jest odwrotnie i czytelnik powinien dziękować autorowi?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie ma obowiązku. Autor może, lecz nie musi - zależy od kultury osobistej Autora. Zdarza się zresztą, że Komentującemu się oberwie od Autora. Ot, zwykły los krytyka, powiedziałabym. :)))

edit: Zresztą, nigdy nie myśleliśmy o zapisaniu takiego punktu w regulaminie warsztatów. W końcu, podziękowania należą do niepisanych umów społecznych, obyczaju...

Oczywiście, żadne fopa, Ziółko, zapytać. :)))

edit:

wpis moderatora:
Gadulissima: Ponieważ dyskusja wydała mi się pouczająca, przeniosłam ją do Niezależnych Warsztatów Literackich, by dać możliwość wypowiedzi Autorom i Komentującym.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

A kiedy kolejna edycja ZakuŻonych Warsztatów Tematycznych? Prawdę mówiąc liczyłem na to, że pierwszego stycznia zostanie ogłoszony nowy temat. Wybaczcie, że tak się dopytuję natrętnie, ale wciągnęły mnie te warsztatowe zmagania i już się nie mogę doczekać następnych. :D

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jeszcze nawet nie zdążyłam przeczytać wszystkich opowiadań z poprzedniej edycji, a już wołasz o kolejną... :P
Cierpliwości. Na pewno będzie kolejna edycja (niedługo, chociaż nie umiem określić, kiedy dokładnie), ale trochę czasu na dyskusję potrzebujemy, by wymyślić nowe ograniczenia i nowe tematy. A na dodatek - przejrzeć plon wcześniejszej edycji.
Jaki pożytek z kolejnego tematu, jeżeli nikt nie będzie miał czasu, by przeczytać teksty z poprzedniego, skomentować, etc.? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wniosek racjonalizatorski:
uaktualnić skrypt forum do wersji 3
ALBO (jeśli się da)
do wersji 2 dołączyć opcję grup Przyjaciół i Wrogów (tak to się defaultowo nazywa), która pozwalałaby na śledzenie postów niektórych rozsądnych osób i ignorowanie postów osób nierozsądnych.
Proszę? :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Nosiowodo, a może Ci zatańczyć na stole? :P
No nic, zanotowałam, zobaczymy, co da się zrobić w temacie...
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Nosiowodo, a może Ci zatańczyć na stole? :P
Nie, bo u mnie na stole stoi choinka, nie da rady. Ale dzięki za propo. :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ika pisze:Nosiowodo, a może Ci zatańczyć na stole?
Jak powiada Renata Przemyk:

Tańczę na stole,kieckę zadzieram,
tłukę butelki, depczę szkłooooooooooooo...

<jużmnietuniema>
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Alfi, to nie jest wątek poświęcony tekstom na temat: Kosiarkaaaaauć... znaczy, Śmierć, mrok i butelki po wódce. Z tym to na warsztaty trzeba było :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wniosek:
Należy zmienić opis działu "Autor-kracja", gdyż przy obecności w dziale Strugackich i Pratchetta zwłaszcza opis "czyli o rodzimych naszych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać" jest nieadekwatny.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ty masz łeb <oddala się w podziwieniu, w celu racjonalizatorskim>
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ