Forum Fahrenheita. Książka skarg i wniosków.

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Na forum dodana została kolejna funkcja, która być może nieco utrudni życie nie tylko spamerom. Blokada na boty założona nieco wcześniej dotyczyła wyłącznie rejestracji nowych użytkowników, zatem nie wpływała na pisanie już zarejestrowanych.
Teraz natomiast mogą (choć nie powinny) się pojawić sporadyczne kłopoty z wysyłką postów. W takiej sytuacji proszę o skontaktowanie się ze mną (PW powinny działać bez problemu, są pod tym postem również inne sposoby kontaktu).
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

BCR, czy to wina twoich nowych ustawień foruma, czy mojego kompa, że od wczoraj muszę logować się za każdym razem, gdy odwiedzam forum? Z jakiegos powodu forum mnie nie zapamiętuje.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Na logowanie antyspam wpływu nie powinien mieć żadnego.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Oki, w takim razie to kolejny dowód, że ja i mój nowy komputer się nie tolerujemy :/ Złośliwy Blachuś, niedobry Blachuś.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Problem powtarza się na innych forach czy tylko na tym?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Bywam ostatnio tylko na tym. Ale po namyśle - na innym też. Już znalazłam problem, chyba. Antywirus usuwa mi cookies.
Wrr, jak ja nie lubię Nortona.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Posikałam się ze śmiechu XD
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

bcr pisze:Na forum dodana została kolejna funkcja, która być może nieco utrudni życie nie tylko spamerom. Blokada na boty założona nieco wcześniej dotyczyła wyłącznie rejestracji nowych użytkowników, zatem nie wpływała na pisanie już zarejestrowanych.
Teraz natomiast mogą (choć nie powinny) się pojawić sporadyczne kłopoty z wysyłką postów. W takiej sytuacji proszę o skontaktowanie się ze mną (PW powinny działać bez problemu, są pod tym postem również inne sposoby kontaktu).
No właśnie... nie mogę wysyłać żadnych linków, bo mam:
Post odrzucony przez filtr antyspamowy! Poinformuj o pomyłce (a jak chcę poinformować, to mi się włączają reklamy).

Nawet jak dodaję kropki czy przecinki, których nie używają boty.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Czy filtr antyspamowy naprawdę jest nam potrzebny?

Spam nie był wielkim problemem - parę sekund marnowało się na głupią wiadomość, moderator miał parę sekund roboty (podejrzewam) z posprzątaniem. Ogólnie drobne utrudnienie.

Co innego filtr. Problemy z nim trafiają się może ze dwa razy rzadziej niż ze spamem, ale o ileż bardziej jest irytujący. Sztuczki z zamianą kropek na przecinki to jednak męcząca sprawa; zwykle udaje się link wysłać, jeśli chwilę się w poście pogrzebie - ale to też niefajne, burzyć kompozycję, by wreszcie przepchnąć post przez głupi filtr.

Póki co spam się nie pojawia, ale filtr nie wydaje się zbyt skuteczny - wystarczy zmniejszyć ilość tekstu linkującego, a zwiększyć ilość pozbawionego linków i post przechodzi.

Tl;dr: czy ten filtr to nie jest czasem strzelanie do much z armaty?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

No-qanek pisze:Spam nie był wielkim problemem - parę sekund marnowało się na głupią wiadomość, moderator miał parę sekund roboty (podejrzewam) z posprzątaniem. Ogólnie drobne utrudnienie.
A teraz moderator nie ma roboty, czytający nie mają roboty, a piszący musi się bardziej postarać. Same zalety :).
No-qanek pisze:Póki co spam się nie pojawia, ale filtr nie wydaje się zbyt skuteczny
Masz rację - wydaje Ci się :).

A poważniej - owszem, błędna klasyfikacja treści to jest problem - małego kalibru, ale jednak.
Mam pomysł, może nawet niedługo znajdę chwilę, by go wdrożyć - ale jeśli się walnę, możecie mieć więcej problemów :D.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

A swoją drogą to może najprostszym rozwiązaniem było stworzenie jakieś prostego słowa klucza, które umożliwia ominięcie filtru?

Spamboty/spamerzy zwykle nie przeczesują forum w poszukiwaniu takich wskazówek.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

"ZOBACZCIE CO ZNALAZŁEM". Naprawdę mam dostęp do statystyk i sprawdzam, co się dzieje. Testy rób sobie gdzieś indziej, poza tym forum, dobrze?

Kolejna próba celowego przepychania spamu i autor takowego będzie miał miesiąc urlopu.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ale o co to zamieszanie?

Gdyby post przeszedł, znaczy, że filtr można łatwo obejść - i to chyba jest jakiejś postaci argument.
Skoro nie przeszedł to przecież nic się nie stało.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No-qanku, daj Becerowi wykonywać swoją robotę. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ