ISSN: 2658-2740

15 lat temu zmarł John „Jack” Stewart Williamson

Aktualności Fahrenheit Crew - 10 listopada 2021

John „Jack” Stewart Williamson przyszedł na świat 29 kwietnia 1908 r.

Williamson wychowywał się na farmie w zachodnim Teksasie. Jako dziecko lubił zabawiać swoje rodzeństwo wymyślanymi opowieściami, a jednocześnie sam dużo czytał. Kluczowe dla jego dalszego życia okazało się zainteresowanie czasopismem Amazing Stories, na łamach którego zadebiutował w wieku 20 lat opowiadaniem The Metal Man. Od tego momentu zaczął regularnie publikować opowiadania w różnych magazynach i gazetach. Pierwszą powieść The Green Girl wydał w 1930 roku.

W czasie II wojny światowej Williamson był meteorologiem w Siłach Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych. Z kolei w latach 50. XX wieku zaczął karierę jako wykładowca akademicki.

Williamson ma w swoim dorobku kilkadziesiąt powieści i opowiadań. Do jego najpopularniejszych dzieł należą serie The Legion of Space czy The Humanoids. Dużym powodzeniem cieszyły się też cykle, które stworzył razem z Frederikiem Pohlem – trylogia Undersea, trylogia Starchild oraz saga Cuckoo. Na podstawie własnej powieści Seetee Ship Williamson przygotował scenariusz do pasków komiksowych Beyond Mars.

Zmarł 10 listopada 2006 roku w w wieku 98 lat.

Mogą Cię zainteresować

Nie znaleźliśmy żadnych powiązań.

Fahrenheit