ISSN: 2658-2740

20. rocznica śmierci Lyona Spargue’a de Campa

Aktualności MAT - 6 listopada 2020

Autor: Jay Kay Klein
Źródło: UC Riverside

Lyon Sprague de Camp przyszedł na świat 27 listopada 1907 roku w Nowym Jorku.

De Camp z wykształcenia był inżynierem, specjalizującym się w areonautyce. W czasie II wojny światowej Lyon Sprague de Camp, Isaac Asimov oraz Robert A. Heinlein tworzyli zespół badaczy rozwojowych w Stoczni Marynarki Wojennej w Filadelfii.

De Camp w roku 1937 wydał swoją pierwszą książką pt. Inventions and Their Management – publikację popularnonaukową, napisaną wspólnie z Alfem K. Berle. Jako pisarz literatury science fiction debiutował opowiadaniem The Isolinguals, które ukazało się we wrześniowym (1937) numerze czasopisma Astounding Science Fiction. Biorąc pod uwagę jego zainteresowanie historią i nauką, znaczna część utworów de Campa skupiała się na analizie wpływu techniki i technologii na losy ludzkości. Przy czym, pisarz nie miał na celu pouczania swoich czytelników, natomiast starał się zapewnić im przyjemną lekturę.

Jako pisarz fantasy de Camp został zapamiętany przede wszystkim jako kontynuator cyklu o Conanie Barbarzyńcy Roberta E. Howarda.

De Camp w trakcie swojej trwającej niemal sześćdziesiąt lat kariery literackiej napisał ponad sto powieści, zarówno beletrystycznych i jak i zaliczanych do literatury faktu.

Mogą Cię zainteresować

Nie znaleźliśmy żadnych powiązań.

Fahrenheit