ISSN: 2658-2740

50. urodziny Paula Cornella

Aktualności MAT - 18 lipca 2018

Brytyjski pisarz – książek i opowiadań science fiction oraz literatury faktu – scenarzysta seriali (znany przede wszystkim za sprawą stworzenia licznych odcinków Doktora Who) oraz komiksów, zarówno dla Marvel Comics, jak i DC Comics, przyszedł na świat 18 lipca 1967 roku.

Cornell karierę rozpoczął na początku lat 90. XX wieku, pisząc pierwsze opowiadanie Kingdom Come na konkurs dla młodych autorów. Utwór spodobał się na tyle, że został zaadaptowany przez BBC Two. Jego debiutem książkowym był Timewyrm: Revelation z serii Doktora Who.

W tym czasie rozpoczął współpracę z telewizją – najpierw Granada Televison, potem Sky One, Channel 4 oraz w końcu BBC. W 2005 roku zaczął pisać scenariusze do Doktor Who, a roku później do Robin Hooda.

Paula Cornell napisał scenariusze, między innymi, do komiksów z serii: Young Avengers, Fantastic Four, Dark X-Men, Action Comics, Batman & Robin, Dark Knights oraz Wolverine. W swoim dorobku ma również scenariusze do słuchowisk radiowych. Jest autorem postaci Bernice Summerfield z serialu Doktor Who.

Oficjalną stronę pisarza można znaleźć tutaj.

Mogą Cię zainteresować

Whomanikon 2
Aktualności Fahrenheit Crew - 30 marca 2017

W najbliższy weekend (1-2.04.2017) w krakowskiej Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Rajskiej…

Komiksowe zapowiedzi na wrzesień’15
Komiks MAT - 1 września 2015

Do 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier – a zatem wielu premier…

Premiera „Logan: Wolverine”
Film MAT - 3 marca 2017

Dziś do polskich kin trafia kolejny film przedstawiający wydarzenia dziejące się w…

Fahrenheit