ISSN: 2658-2740

Ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”

Konkursy Fahrenheit Crew - 7 czerwca 2021

Ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura” ma otwarty charakter i jest kierowany zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych.

Przyszłość… – jedni twierdzą, że jej nie będzie, inni widzą ją w wersji apokaliptycznej, gdy jeszcze pozostali mówią o odnowie – zmianie świadomości i wrażliwości człowieka, dzięki którym nareszcie mądrze zaczniemy koegzystować z innymi gatunkami, z samą planetą i jej zasobami.
Czy zaawansowana technologia pomoże nam w wyzwaniach jutra: zmianą klimatyczną, wymieraniem gatunków, epidemiami itd.? Czy uchroni nas przed konsekwencjami naszych działań proponując rozwiązania i wynalazki, o których jeszcze nam się nie śniło? A może sztuczna inteligencja, bioniczne protezy, genetyka stanowią zagrożenie dla świata biosu? Jak będzie wyglądało życie na Ziemi – jutro, za kilka dekad, setek lat…?
Podzielcie się z nami swoją wizją przyszłości – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim MAGIA FUTURA.
Źródło: ckpodgorza.pl/oferta/konkurs/konkurs-literacki-magia-futura

Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania o maksymalnej objętości pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (do 1800 znaków na stronie). Jak zawsze, prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice w Krakowie.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Mogą Cię zainteresować

Ogólnopolski konkurs literacki „GoLEM z arcydzięgieLEM”
Konkursy Fahrenheit Crew - 15 lutego 2021

W związku z ogłoszonym Rokiem Lema z okazji setnych urodzin pisarza, Centrum…

Fahrenheit