ISSN: 2658-2740

Nominacje Hugo Awards 2017

Aktualności Fahrenheit Crew - 6 kwietnia 2017

Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza powieść (Best Novel):

  • All the Birds in the Sky, Charlie Jane Anders
  • A Closed and Common Orbit, Becky Chambers
  • The Obelisk Gate, N.K. Jemisin
  • Ninefox Gambit, Yoon Ha Lee
  • Death’s End, Cixin Liu
  • Too Like the Lightning, Ada Palmer

Najlepsze opowiadanie (Best Novella):

  • Penric and the Shaman, Lois McMaster Bujold
  • The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson
  • The Ballad of Black Tom, Victor LaValle
  • Every Heart a Doorway, Seanan McGuire
  • This Census-Taker, China Miéville
  • A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson

Najlepsza nowela (Best Novelette):

  • The Art of Space Travel, Nina Allan
  • Touring with the Alien, Carolyn Ives Gilman
  • Alien Stripper Boned from Behind by the T-Rex, Stix Hiscock
  • The Tomato Thief, Ursula Vernon
  • The Jewel and Her Lapidary, Fran Wilde
  • You’ll Surely Drown Here If You Stay, Alyssa Wong

Najlepsza miniatura literacka (Best Short Story):

  • Our Talons Can Crush Galaxies, Brooke Bolander
  • Seasons of Glass and Iron, Amal El-Mohtar
  • The City Born Great, N.K. Jemisin
  • That Game We Played During the War, Carrie Vaughn
  • A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers, Alyssa Wong
  • An Unimaginable Light, John C. Wright

Najlepsza książka niebeletrystyczna (Best Related Work):

  • The Princess Diarist, Carrie Fisher
  • Women of Harry Potter series of posts, Sarah Gailey
  • The View from the Cheap Seats, Neil Gaiman
  • The Geek Feminist Revolution, Kameron Hurley
  • Words Are My Matter: Writings About Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin
  • Traveler of Worlds: Conversations with Robert Silverberg, Robert Silverberg & Alvaro Zinos-Amaro

Najlepszy komiks (Best Graphic Story):

  • Black Panther, Volume 1: A Nation Under Our Feet, Ta-Nehisi Coates, art by Brian Stelfreeze
  • The Vision, Volume 1: Little Worse Than A Man, Tom King, art by Gabriel Hernandez Walta
  • Monstress, Volume 1: Awakening, Marjorie Liu, art by Sana Takeda
  • Paper Girls, Volume 1, Brian K. Vaughan, art by Cliff Chiang
  • Saga, Volume 6, Brian K. Vaughan, art by Fiona Staples
  • Ms. Marvel, Volume 5: Super Famous, G. Willow Wilson, art by Takeshi Miyazawa, Adrian Alphona & Nico Leon

Najlepsza prezentacja dramatyczna (Best Dramatic Presentation) – długa forma (Long Form):

  • Arrival
  • Deadpool
  • Ghostbusters
  • Hidden Figures
  • Rogue One
  • Stranger Things, Season One

Najlepsza prezentacja dramatyczna (Best Dramatic Presentation) – krótka forma (Short Form)::

  • Black Mirror: “San Junipero”
  • Doctor Who: “The Return of Doctor Mysterio”
  • The Expanse: “Leviathan Wakes”
  • Game of Thrones: “Battle of the Bastards”
  • Game of Thrones: “The Door”
  • Splendor & Misery

Najlepszy wydawca formy krótkiej (Best Professional Editor, Short Form):

  • John Joseph Adams
  • Neil Clarke
  • Ellen Datlow
  • Jonathan Strahan
  • Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas
  • Sheila Williams

Najlepszy wydawca formy długiej (Best Professional Editor, Long Form):

  • Vox Day
  • Sheila E. Gilbert
  • Liz Gorinsky
  • Devi Pillai
  • Miriam Weinberg
  • Navah Wolfe

Najlepszy artysta profesjonalny (Best Professional Artist):

  • Galen Dara
  • Julie Dillon
  • Chris McGrath
  • Victo Ngai
  • John Picacio
  • Sana Takeda

Najlepszy magazyn pół-profesjonalny (Best Semiprozine):

  • Beneath Ceaseless Skies
  • Cirsova Heroic Fantasy and Science Fiction Magazine
  • GigaNotoSaurus
  • Strange Horizons
  • Uncanny Magazine
  • The Book Smugglers

Najlepszy fanzin (Best Fanzine):

  • Castalia House Blog
  • Journey Planet
  • Lady Business
  • nerds of a feather, flock together
  • Rocket Stack Rank
  • SF Bluestocking

Najlepszy fancast (Best Fancast):

  • The Coode Street Podcast
  • Ditch Diggers
  • Fangirl Happy Hour
  • Galactic Suburbia
  • The Rageaholic
  • Tea & Jeopardy

Najlepszy fan-pisarz (Best Fan Writer):

  • Mike Glyer
  • Jeffro Johnson
  • Natalie Luhrs
  • Foz Meadows
  • Abigail Nussbaum
  • Chuck Tingle 

Najlepszy fan-artysta (Best Fan Artist):

  • Ninni Aalto
  • Alex Garner
  • Vesa Lehtimäki
  • Likhain (M. Sereno)
  • Spring Schoenhuth
  • Mansik Yang

Najlepszy cykl (Best Series)

  • The Craft Sequence, Max Gladstone
  • The Expanse, James S.A. Corey
  • The October Daye Books, Seanan McGuire
  • The Peter Grant/Rivers of London series, Ben Aaronovitch
  • The Temeraire series, Naomi Novik
  • The Vorkosigan Saga, Lois McMaster Bujold

Dodatkowo lista nominowanych do Nagrody im. Johna W. Campbella dla najlepszego nowego pisarza – który debiutował w ciągu dwóch ostatnich lat (The John W. Campbell Award for Best New Writer):

  • Sarah Gailey
  • J. Mulrooney
  • Malka Older
  • Ada Palmer
  • Laurie Penny
  • Kelly Robson

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas 75. Worldconu 15 lipca 2017 roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Ściągnij tekst:

Mogą Cię zainteresować

„Amerykańscy bogowie” powrócą w marcu
Film MAT - 6 grudnia 2018

Drugi ośmioodcinkowy sezon „Amerykańskich Bogów” powróci na antenę w 2019 roku.

Henry Cavill będzie Geraltem z Rivii
Film Fahrenheit Crew - 5 września 2018

Wczoraj Netflix ogłosił, że w postać Geralta z Rivii – Wiedźmina, wcieli…

60. urodziny Carrie Fisher
Film MAT - 21 października 2016

21. października 1956 roku urodziła się amerykańska aktora i pisarka Carrie Fisher. Jej najbardziej…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!