Nominacje Hugo Awards 2019

Aktualności MAT - 8 kwietnia 2019

Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza powieść (Best Novel):

  • The Calculating Stars, Mary Robinette Kowal
  • Record of a Spaceborn Few, Becky Chambers
  • Revenant Gun, Yoon Ha Lee
  • Space Opera, Catherynne M. Valente
  • Spinning Silver, Naomi Novik
  • Trail of Lightning, Rebecca Roanhorse

Najlepsze opowiadanie (Best Novella):

  • Artificial Condition, Martha Wells
  • Beneath the Sugar Sky, Seanan McGuire
  • Binti: The Night Masquerade, Nnedi Okorafor
  • The Black God’s Drums, P. Djèlí Clark
  • Gods, Monsters, and the Lucky Peach, Kelly Robson
  • The Tea Master and the Detective, Aliette de Bodard

Najlepsza nowela (Best Novelette):

  • If at First You Don’t Succeed, Try, Try Again, Zen Cho
  • The Last Banquet of Temporal Confections, Tina Connolly
  • Nine Last Days on Planet Earth, Daryl Gregory
  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander
  • The Thing About Ghost Stories, Naomi Kritzer
  • When We Were Starless, Simone Heller

Najlepsza miniatura literacka (Best Short Story):

  • The Court Magician, Sarah Pinsker
  • The Rose MacGregor Drinking and Admiration Society, T. Kingfisher
  • The Secret Lives of the Nine Negro Teeth of George Washington, P. Djèlí Clark
  • STET, Sarah Gailey
  • The Tale of the Three Beautiful Raptor Sisters, and the Prince Who Was Made of Meat, Brooke Bolander
  • A Witch’s Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasies, Alix E. Harrow

Najlepsza książka niebeletrystyczna (Best Related Work):

  • Archive of Our Own, Organization for Transformative Works
  • Astounding: John W. Campbell, Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, L. Ron Hubbard, and the Golden Age of Science Fiction, Alec Nevala-Lee
  • The Hobbit Duology (documentary in three parts), scenariusz i reżyseria Lindsay Ellis oraz Angelina Meehan
  • An Informal History of the Hugos: A Personal Look Back at the Hugo Awards, 1953-2000, Jo Walton
  • www.mexicanxinitiative.com: The Mexicanx Initiative Experience at Worldcon 76
  • Ursula K. Le Guin: Conversations on Writing, Ursula K. Le Guin oraz David Naimon

Najlepszy komiks (Best Graphic Story):

  • Abbott, Saladin Ahmed, Sami Kivelä, Jason Wordie, Jim Campbell
  • Black Panther: Long Live the King, Nnedi Okorafor, Aaron Covington, André Lima Araújo, Mario Del Pennino, Tana Ford
  • Monstress, Volume 3: Haven, Marjorie Liu, Sana Takeda
  • On a Sunbeam, Tillie Walden
  • Paper Girls, Volume 4, Brian K. Vaughan, Cliff Chiang, Matt Wilson, Jared K. Fletcher
  • Saga, Volume 9, Brian K. Vaughan, Fiona Staples

Najlepsza prezentacja dramatyczna (Best Dramatic Presentation) – długa forma (Long Form):

  • Annihilation, scenariusz i reżyseria Alex Garland, powieść Jeff Vander Meer
  • Avengers: Infinity War, scenariusz Christopher Markus oraz Stephen McFeely, reżyseria Anthony Russo oraz Joe Russo
  • Black Panther, scenariusz Ryan Coogler oraz Joe Robert Cole, reżyseria Ryan Coogler
  • A Quiet Place, scenariusz Scott Beck, John Krasinski oraz Bryan Woods, reżyseria John Krasinski
  • Sorry to Bother You, scenariusz i reżyseria Boots Riley
  • Spider-Man: Into the Spider-Verse, scenariusz Phil Lord oraz Rodney Rothman, reżyseria Bob Persichetti, Peter Ramsey oraz Rodney Rothman

Najlepsza prezentacja dramatyczna (Best Dramatic Presentation) – krótka forma (Short Form)::

  • The Expanse: Abaddon’s Gate, scenariusz Daniel Abraham, Ty Franck oraz Naren Shankar, reżyseria Simon Cellan Jones
  • Doctor Who: Demons of the Punjab, scenariusz Vinay Patel, reżyseria Jamie Childs
  • Dirty Computer, scenariusz Janelle Monáe oraz Chuck Lightning, reżyseria Andrew Donoho oraz Chuck Lightning
  • The Good Place: Janet(s), scenariusz Josh Siegal oraz Dylan Morgan, reżyseria Morgan Sackett
  • The Good Place: Jeremy Bearimy, scenariusz Megan Amram, reżyseria Trent O’Donnell
  • Doctor Who: Rosa, scenariusz Malorie Blackman oraz Chris Chibnall, reżyseria Mark Tonderai

Najlepszy wydawca formy krótkiej (Best Professional Editor, Short Form):

  • Neil Clarke
  • Gardner Dozois
  • Lee Harris
  • Julia Rios
  • Lynne M. Thomas oraz Michael Damian Thomas
  • E. Catherine Tobler

Najlepszy wydawca formy długiej (Best Professional Editor, Long Form):

  • Sheila E. Gilbert
  • Anne Lesley Groell
  • Beth Meacham
  • Diana Pho
  • Gillian Redfearn
  • Navah Wolfe

Najlepszy artysta profesjonalny (Best Professional Artist):

  • Galen Dara
  • Jaime Jones
  • Victo Ngai
  • John Picacio
  • Yuko Shimizu
  • Charles Vess

Najlepszy magazyn pół-profesjonalny (Best Semiprozine):

  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews
  • Fireside Magazine, Julia Rios, Elsa Sjunneson-Henry, Chelle Parker, Meg Frank, Tanya DePass, Brian White, Pablo Defendini
  • FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction, Troy L. Wiggins, DaVaun Sanders, L.D. Lewis, Brandon O’Brien, Kaleb Russell, Danny Lore, Brent Lambert
  • Shimmer, Beth Wodzinski, E. Catherine Tobler
  • Strange Horizons, Jane Crowley, Kate Dollarhyde, Vanessa Rose Phin, Vajra Chandrasekera, Romie Stott, Maureen Kincaid Speller, Strange Horizons Staff
  • Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas, Michael Damian Thomas, Michi Trota, Erika Ensign, Steven Schapansky, Disabled People Destroy Science Fiction Special Issue editors-in-chief Elsa Sjunneson-Henry, Dominik Parisien

Najlepszy fanzin (Best Fanzine):

  • Fantasy News, redaktor William S. Sykora
  • Futurian War Digest, redaktor J. Michael Rosenblum
  • The Phantagraph, redaktor Donald A. Wollheim
  • Voice of the Imagi-Nation, redaktor Jack Erman (Forrest J Ackerman) oraz Morojo (Myrtle Douglas)
  • YHOS, redaktor Art Widner
  • Le Zombie, redaktor Wilson “Bob” Tucker

Najlepszy fancast (Best Fancast):

  • Be the Serpent, Alexandra Rowland, Freya Marske, Jennifer Mace
  • The Coode Street Podcast, Jonathan Strahan, Gary K. Wolfe
  • Fangirl Happy Hour, Ana Grilo, Renay Williams
  • Galactic Suburbia, Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce, Tansy Rayner Roberts, Andrew Finch
  • Our Opinions Are Correct, Annalee Newitz, Charlie Jane Anders
  • The Skiffy and Fanty Show, Jen Zink, Shaun Duke, Skiffy and Fanty Crew

Najlepszy fan-pisarz (Best Fan Writer):

  • Forrest J. Ackerman
  • Morojo (Myrtle Douglas)
  • Jack Speer
  • Wilson “Bob” Tucker
  • Art Widner
  • Donald A. Wollheim

Najlepszy fan-artysta (Best Fan Artist):

  • Sara Felix
  • Grace P. Fong
  • Meg Frank
  • Ariela Housman
  • Likhain (Mia Sereno)
  • Spring Schoenhuth

Najlepszy cykl (Best Series)

  • The Centenal Cycle, Malka Older
  • The Laundry Files, Charles Stross
  • Machineries of Empire, Yoon Ha Lee
  • The October Daye Series, Seanan McGuire
  • The Universe of Xuya, Aliette de Bodard
  • Wayfarers, Becky Chambers

Dodatkowo lista nominowanych do Nagrody im. Johna W. Campbella dla najlepszego nowego pisarza – który debiutował w ciągu dwóch ostatnich lat (The John W. Campbell Award for Best New Writer):

  • Katherine Arden
  • S.A. Chakraborty
  • R.F. Kuang
  • Jeannette Ng
  • Vina Jie-Min Prasad
  • Rivers Solomon

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas Worldconu, który odbędzie się w Dublinie w dniach 15-19 sierpnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Ściągnij tekst:

Powiązane wpisy

Nagrody Hugo 2016
Aktualności - 24 sierpnia 2016

W miniony weekend, podczas MidAmeriCon (74. Worldconu), ogłoszono laureatów nagrody literackiej – Hugo.…

Nominacje Nommo Awards 2018
Aktualności - 30 kwietnia 2018

Afrykańskie Stowarzyszenie Fikcji Spekulatywnej (The African Speculative Fiction Society) ogłosiło listę finalistów…

Nagrody Nebula 2017
Aktualności - 22 maja 2018

19 maja 2018 r. Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!