ISSN: 2658-2740

PyrkONline, czyli święto fanów fantastyki rozpoczyna się już 15 października

Aktualności Fahrenheit Crew - 22 września 2021
INFORMACJE O WYDARZENIU:

 15.10.2021 godz. 10:00 -
      24.10.2021 godz. 23:59

 Wydarzenie wirtualne

 

 

Fani fantastyki mogą liczyć na aż 10 dni wypełnionych ciekawymi rozmowami z ekspertami i twórcami, dotyczącymi między innymi gier wideo, książek czy filmów i seriali. Organizatorzy przygotowali kilkanaście ekskluzywnych materiałów wideo z popularnymi twórcami, które będzie można obejrzeć od 15 Października na stronie: www.pyrkonline.allegro.pl. W programie między innymi rozmowa z Tomkiem Bagińskim o jego dotychczasowych projektach, w tym o Wiedźminie czy Jackiem Dukajem o książce Starość Aksolotla, która była inspiracją do stworzenia serialu Netfliksa pt. Kierunek: Noc. Ponadto gościem będzie również m.in międzynarodowy arcymistrz szachowy – Mateusz Bartel. Opowie on o tym, dlaczego warto zacząć grać w szachy, czyli kultową grę do której nawiązań można szukać w licznych dziełach popkultury.

Widzowie dowiedzą się jak fantastyka wpływa na kreatywność oraz jak powstają gry bitewne. Będą uczestniczyć również w dyskusji dotyczącej cyfrowych “gradaptacji” gier planszowych, na przykładzie m. in. gry Na Skrzydłach, zdobywcy najważniejszego wyróżnienia w świecie gier planszowych – Kennerspiel des Jahres. Coś dla siebie znajdą również fani mangi i anime w tym, m. in. bardzo popularnego My Hero Academia. Na fanów książek i gier czeka również rozmowa o inspiracjach czerpanych z książek przy tworzeniu gier i odwrotnie, a także o udziale pisarzy w tworzeniu fabuł i kreowaniu bohaterów w grach.

W czasie PyrkONline będzie można zakupić wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety w specjalnych cenach. Dodatkowo Allegro Lokalnie przygotuje dla swoich użytkowników specjalną promocję, w której będzie można otrzymać aż 20 Monet, tym samym obniżając swoje kolejne zakupy o 20 zł. W czasie trwania tegorocznej edycji PyrkONline wystarczy podarować drugie życie książkom, grom czy innym gadżetom związanym z popkulturą, wystawiając je na Allegro Lokalnie. Następnie zrobić zakupy na Allegro.pl za minimum 80 zł, w kategoriach objętych promocją.

Ponadto będzie można zaangażować się w lokalną zbiórkę, wspierającą Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu link do zbiórki tutaj.

Mogą Cię zainteresować

Łukasz „Wookie” Woźniak zagości w Bloku Gier bez Prądu!
Aktualności MAT - 25 marca 2018

Łukasz „Wookie” Woźniak – autor 11 gier planszowych, skierowanych zarówno dla dzieci,…

Bogumiła Pepasińska zasila szeregi Bloku Komiksowego
Aktualności Fahrenheit Crew - 29 lutego 2020

Grono gości Bloku Komiksowego Pyrkonu 2020 stale rośnie. Tym razem dołączyła do…

Andrzej Pilipiuk ponownie na Pyrkonie
Aktualności Fahrenheit Crew - 3 marca 2020

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota,…

Fahrenheit