ISSN: 2658-2740

Rozpoczynają się Brzeskie Dni Fantastyki

Aktualności A.Mason - 19 sierpnia 2019

Już dziś rozpoczynają się Brzeskie Dni Fantastyki, których pełny program zamieszczamy poniżej.

Jak na pierwszą edycję tej imprezy, udało się zaprosić naprawdę fantastycznych gości, wśród nich znaleźli się m.in. tegoroczni laureaci Nagrody Zajdla – Marta Kisiel i Robert Wegner.

W tygodniu będzie można wziąć udział w turniejach Hearthstone i Tekkena oraz pograć w planszówki. W czwartek i piątek odbędą się spotkania z Tomaszem Duszyńskim i Jakubem Ćwiekiem.

Sobota, najważniejszy dzień imprezy, to festiwal spotkań, prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wydarzeń rozrywkowych. Warto na konwencie pojawić się już od rana, gdyż przygotowane zostało dużo niepowtarzalnych atrakcji – można będzie wziąć udział w spotkaniach autorskich z najlepszymi polskimi pisarzami fantastyki, twórcami komiksu (np. nowych przygód Kajka i Kokosza), spotkać gwiazdy YouTube (Grupa Filmowa Darwin), czy posłuchać prelekcji na ciekawe tematy związane z fantastyką. Na specjalną uwagę zasługuje spotkanie z ekipą pełnometrażowego filmu „Pół Wieku Poezji Później”, który osadzony jest w świecie uwielbianego przez Polaków Wiedźmina, a swoją premierę będzie mieć już w tym roku. Dzień zakończy się koncertem zespołu Runika, pokazem filmu Star Trek oraz „after party” w klubie muzycznym Strefa Muzyki. Każdy kto pojawi się na nim w stroju nawiązującym do fantastyki, otrzyma powitalnego drinka.

Uczestnicy przez całą sobotę będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej, zaprowadzić swoich podopiecznych do strefy dziecięcej, gdzie odbędą się animacje, przejażdżki kucykami, a także świetne warsztaty z bibuły i konkurs dla najmłodszych. Poza tym, wszystkie pociechy skorzystają z zabawy na dmuchańcach. Na głównej scenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, zrealizuje pokaz fechtunku, poprowadzi warsztaty szyków bojowych wikingów oraz warsztaty tańców dawnych. Na terenie obiektu, będzie prowadzona również na żywo gra terenowa, czyli LARP, a w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na pl. Zamkowym – przez całą sobotę będzie można wziąć udział w sesjach RPG.

Zapraszamy również do Zamku Piastów Śląskich, gdzie za darmo będzie można wypożyczać przeróżne gry planszowe, aby zagrać w nie z rodziną i przyjaciółmi, a także wziąć udział w licznych turniejach. Poza grami bez prądu, na Zamku swoje stanowiska będzie mieć RetroSfera, czyli brzeska ekipa uwielbiająca sprzęty minionej epoki – na konsolach retro zagrać będzie można w takie hity jak Mario czy Tetris.

Program dostępny jest też w aplikacji Konwencik dostępnej na Androida i iOS.

Zapowiada się fantastyczna zabawa!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.brzeskiednifantastyki.pl

 

Mogą Cię zainteresować

Fotorelacja z Brzeskich Dni Fantastyki

Przedstawiamy trzecią część fotorelacji (52 zdjęcia) z Brzeskich Dni Fantastyki. Tym razem…

Premiera „Vice Versa”
Aktualności Fahrenheit Crew - 26 czerwca 2019

Od dziś można w księgarniach kupić „Vice Versa”, przezabawną kontynuację serii „Post…

Galeria zdjęć z konwentu NiuCon 2015
Galeria A.Mason - 3 lipca 2016

Lepiej późno, niż wcale. Korzystając z tej mądrości ludowej przedstawiamy Wam galerię…

Fahrenheit