ISSN: 2658-2740

Spotkanie z twórcami „Horyzontów zdarzeń”

Aktualności Fahrenheit Crew - 15 marca 2016

Rebis_Empik_Warszawa_fotoW najbliższy czwartek w warszawskim Empiku Junior (przy ulicy Marszałkowskiej 116/122) Dom Wydawniczy Rebis organizuje spotkanie z pisarzami tworzącymi cykl Horyzonty zdarzeń: Paweł Majka, Marcin Przybyłek, Andrzej Sawicki, Robert J. Szmidt i Andrzej Zimniak

Obok rozmowy z autorami, wydawnictwo ma przedstawić kolejne tytuły przewidziane w serii oraz wstępne plany publikacji na najbliższy rok.

Dwa lata wystarczyły, aby seria „Horyzonty zdarzeń” (Dom Wydawniczy Rebis) stała się jedną z najciekawszych marek na polskim rynku fantastyki. Sukces zapewnili jej pierwszoligowi autorzy. Już 17 marca Paweł Majka, Marcin Przybyłek, Andrzej Sawicki, Robert J. Szmidt i Andrzej Zimniak spotkają się z czytelnikami w warszawskim salonie Empik Junior.

Pod koniec marca 2014 serię rozpoczęło wydanie rozgrywającej się w przestrzeni kosmicznej powieści Światło cieni Rafała Dębskiego. Od tamtego czasu ukazało się kolejnych dwanaście książek Horyzontów zdarzeń. Ostatnio Ucieczka z raju Roberta J. Szmidta, opowieść o tym, jak ludzkość trafia na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Podczas warszawskiego spotkania pisarze podzielą się swoimi doświadczeniami z pola fantastyki, a być może także codziennej zawodowej pracy.

Andrzej Zimniak jest pisarzem, ale też doktorem chemii, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest także pomysłodawcą Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej co roku autorowi najlepszej książki w konwencji fantastyki. Wyróżnieniem tym został uhonorowany m.in. Paweł Majka – kolejny z autorów Horyzontów zdarzeń, pisarz i dziennikarz, znany w sieci jako  Agrafek. W spotkaniu weźmie też udział Robert J. Szmidt – autor książek, tłumacz i redaktor naczelny magazynu Science Fiction. Kolejny z twórców Marcin Przybyłek, z wykształcenia jest lekarzem. Zadebiutował serią opowiadań o Gamedecu – Torkilu Aymorze – czyli „gierczanym detektywie”. Z fanami spotka się również Andrzej Sawicki – chemik specjalizujący się w syntezie substancji aktywnych leków, z zamiłowania pisarz fantastyczno-historyczny, autor m.in. Aposiopesis, Honor Legionu i cyklu Dobry glina.

17 marca, godz. 18:00

Empik Junior

Warszawa, ul Marszałkowska 116/122

Mogą Cię zainteresować

X. Antologia opowiadań fantastycznych
Aktualności Fahrenheit Crew - 15 lipca 2017

Po dwóch latach wytężonej pracy autorów, redaktorów i korektorów, Creatio Fantastica prezentuje…

Niezupełnie dobra zmiana

Nie lubię, kiedy w kolejnych tomach cyklu stanowiącego jedną całość autor kładzie…

Philip K. Dick „Cudowna broń”
Fantastyka Philip K. Dick - 3 lipca 2018

Autor: Philip K. Dick Tytuł: Cudowna broń (The Zap gun) Tłumaczenie: Krzysztof…

Fahrenheit