ISSN: 2658-2740

„Wszystkie kolory świata” – spotkanie z twórcami książki

Aktualności Fahrenheit Crew - 1 kwietnia 2021
INFORMACJE O WYDARZENIU:

 08.04.2021 godz. 18:00-19:15

 Wydarzenie wirtualne

 

 

W czwartek 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie z ilustratorami: Marią Dek, Moniką Hanulak, Agatą Królak, Grażką Lange, Grażyną Rigall, Pawłem Pawlakiem oraz Piotrem Sochą – twórcami książki Wszystkie kolory świata.

Spotkanie, które poprowadzi Dorota Karaś, skierowane jest do rodziców, opiekunów, pedagogów, bibliotekarzy i wszystkich pracujących na codzień z dziećmi; oraz miłośników pięknej książki

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

O publikacji:

Wszystkie kolory świata stworzone zostały przez 20 autorów, 23 ilustratorów i jednego nauczyciela, który opatrzył całość poetyckim wstępem. Wszystkim przyświecał jeden cel: opowiedzieć o złu i wyalienowaniu i o tym, jak im zaradzić; jak zrozumieć drugiego, zaakceptować siebie i odkryć, jak barwny i różnorodny jest świat. Książka, która powstała ze sprzeciwu i „wkurzenia” wobec krzywdy, niesprawiedliwości i łamania praw człowieka, stała się niekończącą się opowieścią o empatii i tolerancji. Pokochają ją dzieci, a dla dorosłych może się stać ona znakomitym wstępem do rozmowy z najmłodszymi – w szkołach, bibliotekach czy przy rodzinnym stole.

Wszystkie kolory świata to książka-cegiełka – dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Książce partnerują: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich, Empik

 

Mogą Cię zainteresować

Nie znaleźliśmy żadnych powiązań.

Fahrenheit