Random Fandom

Podczas Konkretu'98 doszło do finałowej rozgrywki w dziedzinie "Kto Jest Who w Fandomie". Szala wahała się i kiwała: działacz Grzegorz Harcerz Kozubski został wyproszony z pokoju autora Marka Oramusa z powodów towarzyskiej idiosynkrazji. Autor, przepraszam - pisarz, ponieważ od miesiąca jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Jacek Inglot został wyproszony z pomieszczenia, którym zawiadował autor Jacek Sobota. Powody - j.w. (w wersji J.I. - zazdrość autorska J.S.). Następnie pokój, w którym przebywał Konrad Przewodas, T. Lewandowski opuścił eksprezydent Fandomu Lech Olczak.

To były, jak się okazało, półfinały.

W finale niespodziewanie dość, ale pewnie zasłużenie na czoło wyszedł pisarz Eugeniusz Dębski, który tak zalazł za skórę Fandomowi, że NIE ZOSTAŁ po prostu WPUSZCZONY DO POKOJU!

Własnego.

I dobrze mu tak. A miłośnicy fantastyki mogą wreszcie przestać się żreć i całe odium spuścić na Zwycięzcę Wielkiej Fandomowej.

Swoją drogą - szkoda, że nie było Macieja Parówkarza Parowskiego, bo Ela Geppert się stawiła i finał mógł wyglądać inaczej...

Zwycięzcy gratulujemy i prosimy o jeszcze.


Ponieważ otrzymaliśmy kilka medali za działalność, no i... chcąc kontunuować szczytną działalność Trybuny Ludu, Prawdy, Rudeho Prava, Neues Deutschland i Izwiestii... Przedstawiamy projekt nowej winietki Fahrenheita! Tak, tak, obnażyliśmy się. Ale nie ma żadnego powodu, żeby wstydzić się socjalistycznej przeszłości. Od następnego numeru wracamy więc do wspaniałej tradycji: cenzura, ingerencje Speckomitetu, tylko oficjalnie uznane teksty, wstępniaki pisane przez The First Secretary... (swoją drogą "komonisty obnażyli się również" - jeśli najwyższą władzą w demoludach był Pierwszy Sekretarz to gdzie był Dyrektor? Domyślacie się? Op.. prastitie, pożałsta!)

W każdym razie od następnego numeru Fahrenheit będzie wyglądał tak:


3 grudnia podczas trwania Nordconu Poeta Szalony Tadeusz R.L. Duda (ur. 3.12 właśnie) skończył, co sam podkreślał, pięćdziesiątkę. Potem, żeby nie marnować czasu, nalewał już po secie. Aż do skutku!..

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zachęceni sukcesem zorganizowanego w Paryżu turnieju SUMO organizatorzy Polconu 1999 zamierzają przeprowadzić identyczne rozgrywki podczas trwania festiwalu fantastyki w Warszawie. Turniej miałby się odbyć w dwu kategoriach: Autorzy oraz Inni.
Przypuszczalny lista startowa Autorów:
1. K. Lewandowski (Lewandosan)
2. M. Oramus (Oramusemaki)
3. J. Inglot (Ingloetera)
4. E.Dębski (Deboskawane)
Inni ( na razie):
1. L. Olczak
2. M.Parowski
rez.: G. Kozubski (obiecał dołożyć starań i wagi)
Odrzucono jako niepoważną kandydaturę T.Kołodziejczaka. Nie zaklasyfikowano również A.Sapkowskiego. Tego drugiego z powodu nadużywania koksu.