ISSN: 2658-2740

75. rocznica urodzin Richarda Hatcha

Film MAT - 21 maja 2020

Richard Hatch – amerykański aktor, scenarzysta oraz producent filmowy – przyszedł na świat 21 maja 1945 roku w Santa Monica. Początkowo nie myślał o karierze aktora, lecz sportowca. Jak sam mówił, był zbyt nieśmiały, by występować na scenie. Wpływ na zmianę jego postawy i zachowania miała śmierć prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Hatch dał się poznać jako utalentowany aktor teatralny. Na początku lat 70. XX wieku zaczął występować w telewizji. Popularność przyniosła mu rola inspektora Dana Robbinsa w serialu Ulice San Francisco (The Streets of San Francisco), w którym zastąpił Michaela Douglasa. Później występował jeszcze w wielu serialach i produkcjach telewizyjnych, a także w filmach fabularnych.

Jednak bez wątpienia Richard Hatch został najbardziej zapamiętany z występów w serialu Battlestar Galactica – zarówno jego oryginalnej wersji z końca lat 70., kiedy wcielił się w postać kapitana Apollo, jak i z wersji z lat pierwszej dekady XXI wieku, gdzie przyjął na siebie rolę byłego ekstremisty i polityka Toma Zareka.

W dużym stopniu to właśnie Hatch przyczynił się do powstania nowej wersji serialu Battlestar Galactica. Aczkolwiek aktor miał inną wizję niż producenci filmowi, ponieważ w jego zamyśle fabuła miała stanowić kontynuację opowieści z 1978 roku. Wspólnie z kilkoma innymi twórcami napisał siedem powieści, rozgrywających się w uniwersum Battlestar Galactica.

Richard Hatch zmarł 7 lutego 2017 roku w wieku 71 lat.

Oficjalną stronę poświęconą aktorowi można znaleźć tutaj.

Mogą Cię zainteresować

Edward James Olmos gościem Pyrkonu 2020
Aktualności Fahrenheit Crew - 11 stycznia 2020

Pyrkon 2020 stać będzie pod znakiem cyberpunka. Czy można to zaakcentować mocniej…

Fahrenheit