ISSN: 2658-2740

Film krótkometrażowy „Paradigme”

Film Jagna Rolska - 12 kwietnia 2015

Paradigme_keyvisual

Zmiana polskiej kinematografii w kierunku sci-fi!
Ruszają okres przygotowawczy i crowdfunding krótkometrażowego filmu z gatunku sci-fi „Paradigme” studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Produkcją filmu zajmuje się Film Busters.

Czy w Polsce powstają filmy z gatunku science-fiction? Z pewnością ogląda się wielkie amerykańskie produkcje i wyczekuje się najnowszych „Gwiezdnych Wojen”, „Star Treków” czy „Igrzysk Śmierci”. Problem wynika oczywiście z kwestii finansowych.
Twórcom filmu „Paradigme” nie są straszne żadne przeszkody. Będzie to krótkometrażowa produkcja bazująca głównie w klimacie znanym z takich superprodukcji jak „Matrix” czy „Obcy”. W rolę głównego bohatera wcieli się Marek Hucz, członek Grupy Filmowej Darwin, znany przede wszystkim z kultowej serii „Wielkie Konflikty”.
Fabuła filmu oparta luźno o średniowieczną literaturę, powstała na bazie opowiadania napisanego przez twórców filmu. Opowiada ona o losach bohatera, zagubionego w tajemniczym świecie najeżonym zagadkami i pułapkami.
Twórcami tej niezależnej produkcji są Bartłomiej Kmita, Kamil Kryński i Wojciech Szwed – trzej studenci Grafiki Komputerowej z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Realizują oni projekt w ramach pracy dyplomowej, której głównym tematem jest nowoczesna postprodukcja filmowa.
Od strony produkcyjnej chłopaki współpracują z warszawską grupą filmową Film Busters, znaną między innymi z takich produkcji jak „Dyptyk Warszawski” czy „Akcja Odwołana”. Produkcją zajmuje się Paweł Son Ngo, a zdjęcia wykona Szymon Karlak.
Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponuje Patryk Scelina, autor albumu „Interdimensional”, muzyk, dźwiękowiec, grafik, a przede wszystkim kompozytor muzyki filmowej.
Twórcy przeszkodę finansową chcą zwalczyć m.in. przy pomocy finansowania społecznościowego na portalu PolakPotrafi.pl . Zgromadzone pieniądze przeznaczą przede wszystkim na wynajem studia filmowego oraz niezbędnego sprzętu oświetleniowego. Chętnych do pomocy zapraszamy na:
http://polakpotrafi.pl/projekt/paradigme
Miejmy nadzieję, że cała akcja zakończy się powodzeniem, a powstały film zostanie zapamiętany jako perełka polskiego kina niezależnego.

Linki:
https://www.facebook.com/ParadigmeMovie
http://gfdarwin.pl/
http://filmbusters.pro/
http://patryk.scelina.com/
http://kamilkrynski.com/

paradigme_title

Mogą Cię zainteresować

Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim
Aktualności Fahrenheit Crew - 21 listopada 2005

Biblioteka Publiczna nr 90 Dzielnicy Warszawa Praga Południe zaprasza na spotkanie z…

Piotr Patykiewicz „Wąska ścieżka czarownicy”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 18 października 2008

superNOWA Ostatnia wojna światowa toczyła się na wielu frontach. Ten zbiorowy amok…

Druga twarz Waletowa
Recenzje fantastyczne nimfa bagienna - 11 kwietnia 2016

Czym wsławił się postapokaliptyczny James Bond radzieckiego chowu, czyli Agnieszka Chodkowska-Gyurics recenzuje…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!