ISSN: 2658-2740

Głosy 2 – premiera 8 czerwca

Film Fahrenheit Crew - 4 czerwca 2007

Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że ktoś ma umrzeć? Próbowałbyś interweniować, żeby powstrzymać to, co ma się wydarzyć? Chciałbyś oszukać śmierć? Bawiłbyś się w Boga?

Żona i syn Aba Dale (Nathan Fillion) zostają brutalnie zamordowani na jego oczach. Abe, który nie mógł zapobiec tej zbrodni, załamuje się i w akcie desperacji popełnia samobójstwo. Przewieziony do szpitala umiera. Podróżuje przez tunel białego światła i widzi machających do niego bliskich. Jednak lekarz zaczyna go reanimować i Abe powraca do świata żywych.
To doświadczenie zmienia go, dostrzega to czego nigdy nie widział. Staje się kanałem dla EVP (electronic voice phenomenon), człowiekiem, który odbiera “tamten” świat bez żadnego dodatkowego oprzyrządowania.
Abe widzi ludzi emitujących błyszczące białe światło. Wkrótce potem te osoby umierają. Zdaje sobie sprawę, że jeśli powie komuś, że niedługo umrze, ma szansę uratowania go. Każda osoba, którą mógłby uratować staje się zadośćuczynieniem za sytuację, w której nie mógł uratować żony ani syna. Abe wierzy, że widzi duchy i ogarnia go obsesyjna misja ratowania ludzi. jednak za ingerencję w przeznaczenie trzeba zapłacić wysoką cenę.
Film Głosy z Michaelem Keatonem zarobił ponad sto milionów dolarów. To zaskoczyło nas wszystkich. Wiedzieliśmy, że zrobiliśmy dobry film, ale nie mieliśmy pojęcia, że zachwyci aż tylu widzów. Mówi Shawn Williamson, producent filmu Głosy i jego sequela Głosy 2.
Pierwsze rozmowy na temat sequela rozpoczęły się w sobotni ranek weekendu otwarcia. Kiedy ludzie tłumnie ruszyli do kin, Williamson z przyjacielem, producentem Paulem Brooksem zaczęli natychmiast myśleć o dalszym ciągu. Film okazał się hitem masowym mówi Brooks, producent Głosów i producent wykonawczy Głosów 2. Jeśli uważasz, że jest potencjał, chcesz robić następny film tak szybko jak potrafisz. Jednak znalezienie następnego pomysłu na scenariusz nie było proste. Producenci nie chcieli zrobić kolejnej historii
o EVP. Mówi Brooks: Chcieliśmy znaleźć coś, co nie byłoby powtórzeniem historii o EVP, ale jej naturalnym rozwinięciem. Czymś w rodzaju nadprzyrodzonego sequela.
W końcu koncepcja na sequel pojawiła się w postaci oryginalnego scenariusza Matta Venne zatytułowanego Second Sight. Ta historia okazała się idealnym pomostem między pierwszą częścią filmu
a sequelem
mówi Brooks. Wychodziła z założenia, że EVP otwiera drzwi do innego świata i następnym etapem jest doświadczenie śmierci klinicznej – białego światła, którego doświadczyło tak wielu ludzi i wielu o nim słyszało.
Jedną z rzeczy, które przekonały reżysera Patricka Lussiera do projektu był oryginalny scenariusz. Scenariusz kontynuował temat, ale nie postaci mówi. Zaczyna się nowymi wydarzeniami, bierze koncept z części pierwszej, ale potem podąża w zaskakującym kierunku. Jest w nim wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zdumiało mnie, że ktoś tak potrafi. Bardzo chciałem być częścią tego projektu.
Głosy 2, film Patrica Lussiera w kinach od 8 czerwca.
Obsada: Nathan Fillion, Katee Sackhoff, Craig Fairbrass, Adrian Holmes
Dystrybucja: VISION FILM DISTRIBUTION

Mogą Cię zainteresować

R. Scott Bakker „Wojownik – Prorok. Trylogia Książę Nicości”
Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 3 kwietnia 2006

Kontynuacja wydarzenia literackiego 2004 roku „Mroku, który nas poprzedza” – najważniejszej książki…

Od jutra w Częstochowie „Medalikon: Ziemia Obiecana”
Aktualności Fahrenheit Crew - 7 lipca 2016

W najbliższy weekend (8-10 lipca 2016 r.) w Częstochowie będzie miał miejsce…

Akcja e-Juraszek
Aktualności Fahrenheit Crew - 23 kwietnia 2012

Oficyna wydawnicza RW2010 rozpoczyna nowy fantastyczno-literacki projekt internetowy, czyli akcję e-Juraszek. Przez…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!