ISSN: 2658-2740

He-Man powraca. Pierwszy zwiastun „Masters of the Universe: Revelation”

Film Q - 24 czerwca 2021

He-Man z kolegami (i przeciwnikami) znanymi jako Masters of the Universe powstali około 40 lat temu, jako zabawki stworzone by zdyskontować sukces odniesiony przez figurki przedstawiające bohaterów Gwiezdnych Wojen (jak widać George Lucas zrewolucjonizował nie tylko branżę filmową).

Seria – jako jedna z nielicznych wówczas powstałych (obok m.in. Transformers i G.I. Joe) – odniosła komercyjny sukces. Może sprawiła to estetyka science fantasy, może efektowne designy figurek, może – znany i u nas – serial rysunkowy (stworzony przez ex-twórców Star Trek: TAS), a może dołączane do zabawek komiksy. A może po prostu był to efekt wszystkich wymienionych elementów. W każdym razie sukces ten okazał się na tyle duży, że dziś, po czterech dekadach, powstała kolejna animacja o obrońcach Eternii i ich antagonistach. Serial wyprodukowany dla Netfliksa przez Kevina Smitha i ekipę Powerhouse Animation Studios, znaną z nakręcenia Castlevanii, będzie zatytułowany Masters of the Universe: Revelation.

Produkcja ta, której premiera zapowiadana jest na 23 lipca 2021 r., stanowić będzie sequel serialu z lat ’80, i koncentrować się na postaci Teeli. W rolach głównych Mark Hamill (Skeletor), Chris Wood (książę Adam/He-Man) i Sarah Michelle Gellar (Teela).

Mogą Cię zainteresować

„Stowaway” – nowy thriller SF Netflixa
Film Q - 31 marca 2021

„Stowaway” to thriller science fiction bazujący, jak sam tytuł wskazuje, na -…

Zwiastun „Godzilla: Singular Point”
Film Q - 28 października 2020

Netflix i Toho zapowiadają nową animację o Królu Potworów, zatytułowaną „Godzilla: Singular…

Będzie drugi sezon „Love Death + Robots”
Film Q - 12 maja 2021

Netflix zapowiedział drugi sezon swojej kultowej animowanej antologii SF „Love Death +…

Fahrenheit