ISSN: 2658-2740

Mały Sputnik poszerza bajkowe horyzonty

Film Fahrenheit Crew - 14 października 2014

maly_sputnik_dW listopadzie ruszy 8. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Najmłodszych widzów zapraszamy na weekendowe poranki w dniach 22 – 23 oraz 29 – 30 listopada.

W tym roku Mały Sputnik poszerza horyzonty, do bajek dołączymy filmy fabularne dla dzieci! Wśród nich historia dziecięcej miłości w filmie „Siedmiopłatek” oraz przygody niesfornej Saszy przemierzającej „Krainę grzecznych dzieci”.

Pomysłowa bohaterka „Bajek Maszy” nie tylko w ciekawy sposób opowie nam najpiękniejsze ludowe historie rosyjskie, ale także zapozna nas ze swoim futrzanym przyjacielem z opowieści o „Maszy i niedźwiedziu”.

Nie zapomnimy o naszych najwierniejszych towarzyszach podróży – „Wilku i Zającu”, „Czeburaszku” oraz „Misiu Puszatku”. Fascynujące dzieje Rusi Kijowskiej przypomną nam „Dobrynia Nikitycz i Smok Gorynycz”, „Ilja Muromiec i Słowik Rozbójnik” oraz „Trzej Bohaterowie i Szamachańska caryca”.

A co między projekcjami? Nauka poprzez zabawę? Czemu nie! Trening wyobraźni i kreatywności zorganizuje dla Małych Sputnikowiczów Planeta Robotów. Młodzi konstruktorzy będą mogli nie tylko uczestniczyć w pasjonujących pokazach robotycznych, ale także samodzielnie zbudować i zaprogramować roboty pod okiem ekspertów!

Fantastyczne atrakcje multimedialne przygotuje dla nas sala zabaw Bajkolandia. Młodzi filmowcy stworzą czwarty już odcinek festiwalowej animacji na warsztatach filmowych zorganizowanych wraz ze Sztukarnią.

Wielbicielom sztuk plastycznych zaproponujemy warsztaty recyklingowe. Wraz z ekipą Fraszek Igraszek zbudujemy najpiękniejszą rosyjską cerkiew Wasyla Błogosławionego. Klawa Planeta zabierze pasażerów Małego Sputnika w kosmiczną podróż na pokładzie zbudowanej wspólnymi siłami rakiety!

Po nauce przyjdzie czas na poczęstunek! Nie lada gratką dla małych smakoszy będą warsztaty kulinarne z restauracją Babooshka. Uczestnicy będą mieli możliwość zarówno posmakować tradycyjnych dań rosyjskiej kuchni, jak i spróbować swoich sił w ich przyrządzaniu.

Kochamy kino, ale nieustannie cenimy również książki. Małych moli książkowych tradycyjnie zapraszamy na czułe czytanki w „Czułym Barbarzyńcy”.

8. Mały Sputnik zostanie z Wami na cały rok dzięki Bemowskiemu Centrum Kultury Art.Bem. Z warsztatów sitodruku każdy maluch zabierze na pamiątkę samodzielnie ozdobioną, festiwalową torbę. Może ona pomóc w transporcie licznych nagród z konkursów Małego Sputnika.

Jak co roku czekają też na Was dmuchane zamki, bańki mydlane, malowidła na buziach i szalona zabawa z Be Active Group!

Przyjdź do Kinoteki i poszerzaj horyzonty z 8. Małym Sputnikiem

Mogą Cię zainteresować

Tanya Huff „Ślad krwi”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 2 września 2008

Fabryka Słów Ona ma 32 lata. On – 450. Ona pracować może…

Orson Scott Card, Aaron Johnston „Przesilenie”
Fantastyka Ebola - 5 października 2015

Tytuł: Przesilenie Autor: Orson Scott Card, Aaron Johnston Tytuł oryginału: Earth Awakens Tłumaczenie: Agnieszka…

Konkurs na opowiadanie o tematyce wojennej
Konkursy Fahrenheit Crew - 14 listopada 2012

Wydawnictwo Fabryka Słów ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych twórców do udziału w…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!