ISSN: 2658-2740

Rocznica śmierci Robina Williamsa

Film MAT - 11 sierpnia 2021

Fot.: 0000584/REPORTER

Robin Williams przyszedł na świat 21 lipca 1951 roku.

Williams karierę sceniczną zaczynał jako komik. Ze względu na swoją charyzmę, został szybko dostrzeżony przez producentów telewizyjnych, za sprawą których trafił do różnych programów rozrywkowych, a także pojawił się w kilku serialach. Ostatecznie szybko dostał angaż jako jeden z pierwszoplanowych aktorów w serialu komediowych (z elementami science fiction) Mork i Mindy (Mork & Mindy). Na dużym ekranie pierwszy raz jako główny bohater pojawił się w filmie Popeye Roberta Altmana.

O ile Williams był powszechnie znany ze swojego poczucia humoru i bardzo dużej ekspresji, o tyle jako aktor świetnie odnajdywał się nie tylko w filmach komediowych, ale również dramatach. To zresztą właśnie za nie był trzykrotnie nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej: Good Morning, Vietnam, Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society) i Fisher King, by ostatecznie otrzymać wyróżnienie za rolę w Buntowniku z wyboru (Good Will Hunting).

W swoim bogatym dorobku (w trakcie trwającej niemal czterdzieści lat kariery aktorskiej wystąpił w ponad siedemdziesięciu filmach) ma również obrazy fantastyczne, między innymi: Przygody barona Munchausena (The Adventures of Baron Munchausen), Hook, Jumanji, Flubber, Między piekłem a niebem (What Dreams May Come), Człowiek przyszłości (Bicentennial Man), Wersja ostateczna (The Final Cut).

Robin Williams zmarł śmiercią samobójczą 11 sierpnia 2014 roku.

Mogą Cię zainteresować

20. lat temu miała miejsce światowa premiera „Jumanji”
Film MAT - 15 grudnia 2015

Tytułowe, zagadkowe Jumanji to gra. Gra planszowa. Dość nietypowa, ponieważ wszystkie zachodzące…

Urodziny Terry’ego Gilliama i Scarlett Johansson
Film MAT - 22 listopada 2016

76. lat temu w Minneapolis na świat przyszedł amerykański reżyser i scenarzysta…

Fahrenheit