ISSN: 2658-2740

Weekend pod znakiem robotów z 8. Małym Sputnikiem

Film Fahrenheit Crew - 21 listopada 2014

skrzydla_sputnikJuż w najbliższy weekend, 22 – 23 listopada, najmłodszych kinomanów zapraszamy do Kinoteki na bajkowe poranki Małego Sputnika.

W tym roku Mały Sputnik poszerza horyzonty, do bajek dołączymy filmy fabularne dla dzieci! Wśród nich historia dziecięcej miłości „Siedmiopłatka” oraz przygody niesfornej Saszy, przemierzającej „Krainę grzecznych dzieci”. W podniebny świat zabierze Was myśliwiec Świteź – bohater bajki „Skrzydła” – który rozpoczyna naukę w szkole i bez pamięci zakochuje się w pięknej Błyskawicy. Nie zapomnimy o naszych najwierniejszych towarzyszach podróży – „Wilku i Zającu”, „Czeburaszku” oraz „Misiu Puszatku”.

Tradycyjnie projekcjom Małego Sputnika będą towarzyszyć liczne twórcze atrakcje dla małych kinomanów. Młodzi reżyserzy stworzą czwarty już odcinek festiwalowej animacji poklatkowej na warsztatach filmowych zorganizowanych wraz ze Sztukarnią.

Wyjątkowe spotkanie z rosyjską kuchnią zorganizuje restauracja Babooshka. Pani Ira, specjalistka od pielmieni, zdradzi młodym kucharzom wszystkie tajniki przyrządzania jednej z najbardziej popularnych za wschodnią granicą potraw. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję własnoręcznie ulepić pierożki pod jej czujnym okiem. Następnie zasiądziemy razem do smakowitej uczty!

Niedziela w Kinotece upłynie pod znakiem robotyki. Na fantastyczne pokazy zaprosi Was Planeta Robotów. Od samego rana będzie można podziwiać oraz testować autorskie konstrukcje wykonane przez profesjonalny zespół Lego konstruktorów.

Bemowskie Centrum Kultury zaprosi dzieci na warsztaty sitodruku. W ciągu trzech godzin będzie można własnoręcznie ozdobić bawełnianą torbę za pomocą techniki sitodruku. Nadruk z postaciami kultowych rosyjskich bajek młodzi artyści zabiorą na pamiątkę do domu.

Fantastyczną zabawę z interaktywnym graffiti przygotuje dla Was sala zabaw Bajkolandia.  Dzięki Graffiti Wall będziecie mogli wyświetlić dowolny obraz na specjalnym ekranie, rysować po nim jak na tablecie, a nawet imitować prawdziwe graffiti poprzez sterowanie puszką ze sprayem.

Jak co roku czekają też na Was dmuchane zamki, bańki mydlane, malowidła na buziach i wesołe szaleństwa z Be Active Group.

Wszystkim widzom Małego Sputnika przypominamy o naszym konkursie plastycznym. Narysujcie swojego ulubionego bohatera bajki lub animacji festiwalowej i przynieście swoją pracę do Kinoteki lub wyślijcie zeskanowany rysunek na adres: konkurs@ear.com.pl do 30 listopada br.

Przyjdź do Kinoteki i poszerzaj horyzonty z 8. Małym Sputnikiem!

Mogą Cię zainteresować

Natalia Turczaninowa i Jelena Byczkowa „PÓŁNOCNA KRAINA”

Daleko na północy, gdzie ocean staje się czarny, prawie taki sam jak…

„Gwiazd?”,”Biały mech”, „Jak mam na imię” – konkursu 8. Sputnika ciąg dalszy
Aktualności Fahrenheit Crew - 27 października 2014

8. „Sputnik nad Polską” zaprezentuje w listopadzie w warszawskiej Kinotece kilkanaście najlepszych…

8. „Sputnik nad Polską” startuje dziś w warszawskim Iluzjonie!
Aktualności Fahrenheit Crew - 20 listopada 2014

Uroczyste otwarcie 8. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” rozpocznie się dziś…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!