ISSN: 2658-2740

Zwiastun „Preachera” 1 listopada

Film MAT - 28 października 2015

preacherStudio AMC zapowiedziało, że 1 listopada podczas projekcji specjalnego odcinka serialu Żywe trupy (The Walking Dead) pokazany zostanie pierwszy zwiastun Kaznodziei (Preacher).

Kręcony od początku roku serial, będący ekranizacją amerykańskiego komiksu autorstwa Gratha Ennisa oraz Steve’a Dillona, będzie miał premierę prawdopodobnie w połowie 2016 roku.

Kaznodzieja, wydawany przez Vertigo, ukazywał się pierwotnie w latach 1995-2000.kaznodzieja_okładka Głównym bohaterem opowieści jest Jesse Custer, tytułowy kaznodzieja z niewielkiego teksańskiego miasteczka, który pewnego dnia wbrew sobie zostaje obdarzony nadprzyrodzonymi, boskimi, zdolnościami. W towarzystwie byłej dziewczyny Tulip oraz tajemniczego przyjaciela Cassidy wyrusza na poszukiwanie Boga; bynajmniej nie z podziękowaniami. W trakcie wędrówki przemierza niemal całe Stany Zjednoczone, poznając ich zdecydowanie mroczniejszą i brutalniejszą stronę.

Fabuła komiksu łączyła elementy thrillera z horrorem. Nie mniej jednak ważną kwestią były sceny obyczajowe z codziennego życia, ukazujące nie tylko zakłamanie purytańskiego charakteru Ameryki, lecz stanowiące refleksję i gorzki komentarz nad stanem ludzkości i człowieczeństwa jako takiego. Polski czytelnik miał okazję poznać historię Kaznodziei na początku XXI wieku w trzynastu zwartych tomach.

Mogą Cię zainteresować

The Walking Dead: The Final Season, Epizod 2: Suffer the Children
Gry komputerowe MAT - 25 września 2018

Informacja o premierze kolejnego epizodu gry „The Walking Dead: The Final Season”.

Komiksowe zapowiedzi na wrzesień’17
Komiks MAT - 5 września 2017

Do 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi – premier i…

Komiksowe zapowiedzi na czerwiec’17
Komiks MAT - 1 czerwca 2017

Po Festiwalu Komiksowa Warszawa (odbywającym się w ramach Warszawskich Targów Książki) sklepowe…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!