Warsztaty z komiksu, które poprowadzi Marta Sieczkowska, przeznaczone są dla dorosłych uczestników. Natomiast skorzystać z nich mogą zarówno osoby zajmujące się pracą kreatywną, jak i totalne z nią niezwiązane.
Uczestnicy losować będą fragmenty tekstu i motywów wizualnych, a następnie wykorzystując technikę kolażu będą mogli tworzyć własne komiksy. Klimat opowiadań komiksowych będzie dowolny (od sci-fi przez komedię aż do zapisu refleksji). Tak powstałe dzieła staną się częścią zina powarsztatowego. Uczestnicy nie skoczą jednak na głęboką wodę, gdyż przed przystąpieniem do zadań będą słuchać o samym komiksie – czym jest, jaką formę może przybrać; zostaną też przedstawione przykłady. Podstawowe materiały plastyczne zostaną zapewnione.
Warsztaty odbędą się w środę 21 sierpnia od 17:00 w filii nr 44 (Powstańców Śląskich 210, Wrocław).
Zapisy prowadzone są zarówno za pomocą poczty elektronicznej (mbp44@biblioteka.wroc.pl), telefonicznie (71 347 12 60), jak i stacjonarnie w bibliotece.
Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Z kolei warsztaty z rysunku kreatywnego poprowadzi Ewa Głowacka. Zajęcia również kierowane są do osób pełnoletnich, lecz brak jest innych wstępnych wymagań.
Trening dotyczyć będzie trzech elementów diabelnie ważnych dla kreatywności: płynność, giętkość i oryginalność. Pierwsza – płynność – to łatwość w tworzeniu pomysłów, druga – giętkość – opisana jest jako gotowość do zmiany nurtu myślenia, natomiast trzecia – oryginalność – polega na zdolności wytwarzania rozwiązań nietypowych i niepowtarzalnych. Na warsztatach będzie mieć miejsce seria ćwiczeń, które za zadanie będą mieć trenowanie tych elementów. Ma to na celu wspomożenie ludzi zmagających się z blokadą na widok pustej kartki, obawą przed niepowodzeniem czy niskim mniemaniu o swoich umiejętnościach. Co prawda, podstawowe materiały takie jak kartki czy ołówki będą zapewnione, ale każdy uczestnik może przynieść, co tylko wpadnie Mu w oko.
Warsztaty odbędą się w czwartek 22 sierpnia od 17:00 w filii nr 44 (Powstańców Śląskich 210, Wrocław).
Zapisy prowadzone są zarówno za pomocą poczty elektronicznej (mbp44@biblioteka.wroc.pl), telefonicznie (71 347 12 60), jak i stacjonarnie w bibliotece.
Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Poza powyższymi, organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach (dzieciach w wieku od 3 do 6 lat), dla których zaplanowano zajęcia: Magia przestrzennego tworzenia (warsztaty z długopisem), Magiczne eliksiry (warsztaty dla małych alchemików) oraz Fantastyczne świece (warsztaty dla małych twórców).
[Recenzja] „Ćma: Pierwszy kontakt”, Tomasz Grodecki, Grzegorz Kaczmarczyk
Ukrywający się pod postacią nocnego motyla Cyprian Leopold Różewicz musi tym razem…
13 Krakowski Festiwal Komiksu
Od piątku 22 do niedzieli 24 marca 2024 roku potrwa 13 Krakowski…
Galeria zdjęć z konwentu NiuCon 2015
Lepiej późno, niż wcale. Korzystając z tej mądrości ludowej przedstawiamy Wam galerię…