ISSN: 2658-2740

Kevin J. Anderson, Frank Herbert, Brian Herbert, Raúla Allén, Patricia Martin „Diuna. Powieść graficzna”

Komiks Fahrenheit Crew - 10 czerwca 2021
Tytuł: "Diuna. Powieść graficzna"
Scenariusz: Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert,
Grafika: Raúl Allén, Patricia Martín,
Tytuł oryginalny: "Dune. The Graphic Novel"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS,
Tłumaczenie: Andrzej Jankowski, Marek Marszał,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 1 czerwca 2021
Liczba stron: 176
Format: 16x24 cm
ISBN: 978-83-8188-191-3
Cena: 59.9 PLN
Komiks: [Recenzja] „Diuna. Powieść graficzna”, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert, Raúl Allén, Patricia Martín,

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło…

Diuna Franka Herberta – arcydzieło science fiction, którego akcja, osadzona w dalekiej przyszłości, rozgrywa się w feudalnym międzygwiezdnym społeczeństwie – to historia Paula Atrydy rozpoczynająca się w chwili, gdy jego rodzina bierze w lenno pustynną planetę Arrakis, jedyne źródło najważniejszej i najcenniejszej substancji w kosmosie.

Wydana po raz pierwszy w 1965 roku, a teraz wiernie zaadaptowana na powieść graficzną przez bestsellerowych autorów New York Timesa – Briana Herberta, syna Franka, i Kevina J. Andersona – książka ta zgłębia złożone, wielowarstwowe interakcje polityki, religii, ekologii, technologii i ludzkich emocji, podczas gdy siły Imperium walczą ze sobą o kontrolę nad Arrakis.Diuna, oszałamiająca mieszanka przygody, mistycyzmu, enwironmentalizmu i polityki, została wizualnie przetworzona przez Raúla Alléna i Patricię Martín, którzy stworzyli wspaniałą fantastyczną opowieść dla nowego pokolenia czytelników.

O Diunie. Powieści graficznej, Księdze I

Raúl Allén i Patricia Martín biorą na warsztat Diunę, wielowątkową powieść o bogatej treści, i w języku wizualnym przedstawiają wszystkie jej niuanse i podteksty. Ilustracje mają duży rozmach, pokazują postaci o wielkiej sile wyrazu i prowadzą czytelnika przez świat walczących rodów oraz gigantycznych czerwi pustyni jak przez fantastycznonaukowy park tematyczny. Artyści dokonali niezwykłego wyczynu, dzięki nim bowiem ta polityczna opowieść jest wizualnie wciągająca.
Eric Heisserer, nominowany do Oscara scenarzysta Nowego początku

O Diunie Franka Herberta

Poza Władcą pierścieni nie znam niczego, co mogłoby się z nią równać.
Arthur C. Clarke

Mocna, przekonująca i bardzo pomysłowa.
Robert Heinlein

Jeden z pomników współczesnej science fiction.
Chicago Tribune

Stworzenie przez Herberta tego świata, z jego bogactwem oraz analizą ekologii, religii, polityki i filozofii, pozostaje jednym z największych i najbardziej owocnych osiągnięć w dziedzinie science fiction.
Louisville Times

O scenarzystach:

Kevin J. Anderson zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula. Razem z Brianem Herbertem kontynuuje sagę Franka Herberta o Diunie. Napisali m.in. dwie nowe trylogie: „Legendy Diuny” i „Preludium do Diuny”, a także zwieńczenie legendarnych Kronik Diuny i książki uzupełniający cały cykl.

Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniosły mu jednak przede wszystkim epokowe Kroniki Diuny – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu. Na cykl składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapituła Diuną.

Brian Herbert to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator legendarnych Kronik Diuny. Wraz z Kevinem J. Andersonem napisał m.in. dwie nowe trylogie: Legendy Diuny i Preludium do Diuny, a także dwutomowe zwieńczenie Kronik… i książki uzupełniający cały cykl. Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

Mogą Cię zainteresować

Autorze, autorze, cóżeś mi uczynił
Bookiety nimfa bagienna - 27 maja 2016

Hanna Fronczak przeczytała powieść Stevena Saylora „Gniew Furii” i chlipie sobie cichutko…

Frank Herbert „Mesjasz Diuny”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 15 maja 2007

Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad’Diba pokonali połączone siły…

Emmy Laybourne „Monument 14. Wściekły wiatr (t. 3)”
Fantastyka Ebola - 30 września 2014

Autor: Emmy Laybourne Tytuł: Monument 14. Wściekły wiatr (t. 3) Tłumaczenie: Maria…

Fahrenheit