ISSN: 2658-2740

Urodziny Grzegorza Janusza

Komiks MAT - 22 czerwca 2021

Grzegorz Janusz jest polskim pisarzem, scenarzystą komiksowym oraz tłumaczem z języka niemieckiego. Przyszedł na świat 22 czerwca 1970 roku w Łowiczu. Z wykształcenia jest germanistą.

Janusz jako prozaik debiutował w 1991 r. w czasopiśmie dla dzieci Fantazja. Pierwszym komiksem, do którego napisał scenariusz był Ratman spotyka Van Gogha (za rysunki odpowiadał Tomasz Niewiadomski).

Swoje utwory publikował, między innymi w: Playboyu, Misiu, Machinie, Spirou, Lampie, Czasie Fantastyki. Poza tym jego prace ukazywały się w różnych polskich (np. Złoczyńcy w uzdrowisku 2, Tarnowskie Góry Fantastycznie 2) i niemieckich antologiach.

W swoim dotychczasowym dorobku ma kilkadziesiąt scenariuszy komiksowych, między innymi: serię Przebiegłe dochodzenie Ottona i WatsonaEsencja, Romantyzm, Kwintesencja (rysunki Krzysztof Gawronkiewicz), Tragedyja Płocka (rysunki Jacek Frąś), Wykolejeniec (rysunki Berenika Kołomycka), Czasem (rysunki Marcin Podolec), Tymczasem (rysunki Przemysław Truściński), za które był wielokrotnie nagradzany.

Mogą Cię zainteresować

Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego
Komiks MAT - 23 maja 2018

W sobotę 19 maja podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa (odbywającego się w ramach…

Dni Fantastyki 2016 – goście, wystawa J. Różalskiego…
Aktualności Fahrenheit Crew - 11 marca 2016

Pierwsi goście Czym byłby konwent bez zaproszonych gości? Na Dniach Fantastyki nie…

Tomasz Kołodziejczak „Wstań i idź”
Fantastyka MAT - 10 listopada 2015

Wstań i idź Tomasz Kołodziejczak Fabryka Słów Antologia, która porywa, zachwyca i…

Fahrenheit