ISSN: 2658-2740

Andy Weir „Projekt Hail Mary”

Fantastyka Andy Weir - 21 kwietnia 2021
Tytuł: "Projekt Hail Mary"
Autor: Andy Weir,
Tytuł oryginalny: "Project Hail Mary"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akurat,
Tłumaczenie: Radosław Madejski,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 5 maja 2021
Wydanie: 1
Liczba stron: 512
Format: 14x21 cm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-287-1680-3
Cena: 49.9 PLN
Recenzje fantastyczne: [RECENZJA] „Projekt Hail Mary” Andy Weir

Autor „Marsjanina”, w którego ekranizacji wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta tytułową rolę zagrał Matt Damon, wraca z nową wciągającą historią rozgrywającą się w kosmosie. „Projekt Hail Mary” do polskich księgarń trafi już 5 maja, a wkrótce zostanie także zekranizowany. W głównej roli zobaczymy Ryana Goslinga, zdobywcę Złotego Globu i dwukrotnie nominowanego do Oscara.

Naukowcy dokonują niepokojącego odkrycia: zbliża się nieodwracalne zaćmienie Słońca, którego konsekwencje mogą być zgubne dla ludzkości. Jeśli natychmiast nie zostaną podjęte żadne działania, mieszkańcy Ziemi zaczną masowo wymierać. Najwybitniejsze umysły z całego świata łączą siły, aby znaleźć sposób na ocalenie planety. Tak powstaje Projekt Hail Mary.

Kiedy Ryland Grace odzyskuje przytomność, odkrywa wokół siebie ciała zmarłych kolegów. Okazuje się, że jest jedynym ocalałym uczestnikiem misji ostatniej szansy. Stopniowo zaczynają wracać urywki wspomnień – astronauta uświadamia sobie, że znajduje się na położonym miliony kilometrów od domu statku kosmicznym i musi stawić czoło niewyobrażalnie trudnemu zadaniu. Od powodzenia jego misji zależą losy ludzkości i całej planety. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, w którym stawką jest życie nas wszystkich… Czy zdany wyłącznie na siebie astronauta zdoła uratować Ziemię i ludzkość przed zagładą?

Projekt Hail Mary to przykład świetnie zrealizowanej powieści z gatunku fantastyki naukowej, w której pobrzmiewają echa thrillera katastroficznego. Andy Weir przedstawia w niej bardzo realistyczny scenariusz wydarzeń, a przy tym tak szczegółowo kreśli wizję globalnej katastrofy, że można poczuć autentyczną grozę. Powieść Weira dostarcza czytelnikom wielu technicznych szczegółów, jednocześnie nie zamęczając ich skomplikowaną naukową terminologią. Najnowsza książka autora „Marsjanina”, który na całym świecie sprzedał się w wielomilionowym nakładzie, ma ogromną szansę powtórzyć sukces poprzednich powieści amerykańskiego pisarza.

O autorze:

Andy Weir (ur. 1972 r.) – amerykański pisarz. W wieku 15 lat został zatrudniony jako programista w narodowym laboratorium, od tego czasu nieprzerwanie pracował jako inżynier oprogramowania. Fascynuje się inżynierią kosmiczną, mechaniką orbitalną, zastosowaniami teorii względności oraz historią lotów kosmicznych. Międzynarodowy sukces jego książkowego debiutu, „Marsjanina”, umożliwił Weirowi całkowite poświęcenie się pisaniu.

Mogą Cię zainteresować

Radosław Lewandowski „Wikingowie. Wilcze dziedzictwo”
Fantastyka MAT - 7 marca 2016

Radosław Lewandowski Wikingowie. Wilcze dziedzictwo Wydawnictwo Akurat Cena: 39,90 zł Premiera 30.…

Nagrody Hugo 2016
Aktualności Fahrenheit Crew - 24 sierpnia 2016

W miniony weekend, podczas MidAmeriCon (74. Worldconu), ogłoszono laureatów nagrody literackiej –…

[RECENZJA] „Projekt Hail Mary” Andy Weir

Sytuacja w „Projekt Hail Mary” jest o tyle jasna, że bohaterowie, zarówno…

Fahrenheit