ISSN: 2658-2740

Antologia „Fantastyczne Pióra 2018”

Fantastyka Antologia - 14 maja 2020
Tytuł: "Fantastyczne Pióra 2018. Antologia portalu fantastyka.pl"
Autor: Mateusz Hengier, Marek Kolenda, Anita Kurowska, Jarosław Łukasiński, Aleksander Pacion, Bohdan Pękacki, Radosław Puchała, Łukasz Redelbach, Katarzyna Szymonik, Piotr Targoni, Paweł Wolski, Anna Maria Wybraniec,
Grafika: Jakub Różalski, Katarzyna Szymonik, Sylwester Gdela, Adam Sondel,
Seria wydawnicza: Fantastyczne Pióra
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Fantastyczne Pióra,
Redakcja: Maria Anna Barć, Anna Dudało, Sylwia Finklińska, Anna Grzanek, Paulina Klimentowska, Marek Kolenda, Magdalena Świerczek-Gryboś, Piotr Targoni,
Typ publikacji: papier, mobi, epub, pdf,
Premiera: 15 czerwca 2020
Wydanie: 1
Liczba stron: 431
Format: 21x14 cm
ISBN: 978-83-955227-0-3
Cena: 24 zł
ISBN (epub): 978-83-955227-1-0
ISBN (mobi): 978-83-955227-2-7
ISBN (pdf): 978-83-955227-3-4
Recenzje fantastyczne: [Recenzja] „Fantastyczne Pióra 2018”

Fantastyczne Pióra 2018, czyli jak prezentuje się literackie zaplecze magazynu Nowa Fantastyka.

Ta antologia wyróżnionych opowiadań z fantastyka.pl jest świadectwem talentów i potencjału, jaki kryje się w naszych autorach – zapewnia we wstępie do zbioru redaktor naczelny NF Jerzy Rzymowski.

Już wkrótce nakładem Grupy Wydawniczej Fantastyczne Pióra ukaże się darmowa antologia tekstów wybranych spośród najlepszych opowiadań 2018 roku opublikowanych na stronie fantastyka.pl i wyróżnionych brązowymi piórkami. Publikacja jest owocem wieloetapowej pracy redakcyjnej i korektorskiej kilkudziesięciu osób związanych z portalem.

Obok wersji elektronicznej pojawi się także limitowana wersja papierowa zbioru w nakładzie 100 egzemplarzy, wydana w miękkiej okładce i zawierająca kolorowe ilustracje.

Jak zapowiadają twórcy antologii, kolejne jej edycje, prezentujące opowiadania wyróżnione piórkami, ukazywać się będą rokrocznie.

Tylko w ostatnich latach magazyn NF opublikował na swoich łamach teksty kilkunastu autorów zbierających szlify na portalu fantastyka.pl. Utwory kilku z nich znalazły się również w tym zbiorze (m.in. Wolski, Łukasiński, Pękacki), wśród ogółem szesnastu opowiadań wyselekcjonowanych przez portalową Lożę. Literacką stawkę uzupełniają autorzy znani z licznych publikacji w fanzinach, innych antologiach, laureaci ogólnopolskich konkursów, a także autorzy, którzy dotychczas nie publikowali poza portalem fantastyka.pl.

Tematyką zbioru jest szeroko pojęta fantastyka – steampunk, horror, fantasy, weird, cyberpunk i science fiction. Fantastyczny miszmasz niesamowitych literackich wizji, które ozdobiły ilustracje Katarzyny Szymonik i Jakuba Różalskiego.

Premiera antologii zapowiedziana jest na 15 czerwca. Bezpłatny e-book dostępny będzie w formatach: EPUB, MOBI oraz PDF na stronie fantastyka.pl.

Mogą Cię zainteresować

[RECENZJA] Antologia „Fantastyczne pióra 2019”

Pomysły i ich rozwinięcia są dość klasyczne, a można nawet rzec, że…

Antologia „Dragoneza” jest już dostępna
Aktualności MAT - 10 lutego 2019

Pierwszego lutego miała miejsce premiera antologii opowiadań „Dragoneza”.

Antologia „Nowoświaty”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 23 kwietnia 2021

W środę 21.04.2021 r. miała miejsce premiera antologii „Nowoświaty” – osiem niezwykłych…

Fahrenheit