ISSN: 2658-2740

Arkady Saulski „Pani Cisza”

Fantastyka Arkady Saulski - 22 czerwca 2021
Tytuł: "Pani Cisza"
Autor: Arkady Saulski,
Cykl: Zapiski stali
Typ publikacji: papier,
Premiera: 9 lipca 2021
Wydanie: 1
Liczba stron: 380
Format: 12x19 cm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-7964-659-3
Cena: 44.9 PLN

Bogowie dali mu kiedyś szansę na odkupienie i wieczny spokój… ale wrócił do żywych, jak upiór. Teraz śmierć podąża za nim, zabierając innych, skoro nie mogła zabrać jego.

Klan Nagata umiera. Wiekowy daimyo nie poprowadzi już swoich wojowników do żadnej walki. Jego kilkuletni, chory syn z całą pewnością umrze jeszcze przed ojcem. Klan Węża podstępem wpełza w granice prowincji i zatruwa swym jadem wszystko, co napotka . Armię bandytów bez honoru prowadzi istota, której nawet Duch będzie musiał się pokłonić. Na granicy nieprzeliczone oddziały Manduków czekają tylko na sygnał do ataku.

Tak, dni klanu Nagata są policzone.

Zanim jednak zapłoną stosy pogrzebowe, stary samuraj o żelaznej duszy pośle po umierającego chłopca wojownika, którego zrodziła magia.

Magia. To ona rozpoczęła to wszystko. I ona też tę historię zakończy.

Czerwony Lotos to bardzo dobra pozycja, którą polecamy szczególnie miłośnikom gier takich jak Ghost of Tsushima czy Nioh. Książka została napisana językiem prostym, ale eleganckim. Dokładne opisy postaci oraz bitew i pojedynków pozwalają wczuć się w klimat, a wciągająca fabułą trzyma czytelnika przy ciągłej lekturze od początku do końca.
IGN

Czerwony lotos to książka, którą czyta się jednym tchem.
Gram.pl

„Czerwony Lotos” to wciągająca podróż do dalekowschodniego Nipponu, w którym odwaga i honor wymieszają się ze zdradą i z okrucieństwem w mrocznym i pełnym przelanej krwi tyglu, z którego cało może wyjść tylko jeden zwycięzca. Świst katan i dobrze mierzone cięcia samurajskich mieczy zagrają nam melodię, której długo nie zapomnimy.
Coś na półce

To naprawdę świetna książka, mocny powiew orientalnych klimatów, w najlepszym wydaniu. Nowa książka Arkadego Saulskiego jest niczym łyk najlepszej herbaty po wygranej bitwie. Nie pozostaje nic innego tylko się nią delektować.
Kosz z książkami

O autorze:

Arkady Saulski – urodzony w 1987 roku absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w Nowej Fantastyce opowiadaniem Dzieci Syberyjskie. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w 2016 roku powieścią Czarna kolonia.

Od tego czasu regularnie wydawał kolejne książki Wilk (2016), Serce lodu (2019), Krew kamienia (2020) z gatunku sci-fi i fantasy.

Czuł jednak, że od Japonii nie ucieknie, bo jak sam o sobie mówi: Dziadek był ekonomistą w Tokio, mama jest japonistką, kuzyni są w połowie Japończykami, od małego dojrzewałem wokół tego klimatu […] Otaczają mnie przedmioty z Japonii i obrazy[…] Jak sobie na to popatrzysz to generalnie powieść sama się pisze.

Twierdzi, że nie potrafi nie wymyślać nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie, a historia Czerwonego lotosu (2021) rozlała się po jego mózgu natychmiast po decyzji „piszę o Japonii”.

Jak wyszło? Epicko. Książka bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a już niedługo „Czerwony Lotos” doczeka się wydania w Rosji i na Ukrainie.

Mogą Cię zainteresować

Darmowy e-book zawierający pierwsze rozdziały powieści „HEL-3”
Aktualności Fahrenheit Crew - 9 lutego 2017

Premiera najbardziej wyczekiwanej powieść w polskiej fantastyce Hel 3 Jarosława Grzędowicza będzie…

Spotkanie z Jackiem Komudą
Aktualności Fahrenheit Crew - 27 sierpnia 2019

Pisarz Jacek Komuda spotka się ze swoimi czytelnikami w Gdańsku.

„Wiedźmy”. Nabór tekstów do antologii Fabryki Słów
Aktualności Fahrenheit Crew - 17 marca 2021

Fabryka Słów Sp. z o.o. w minionym tygodniu ogłosiła nabór tekstów do…

Fahrenheit