ISSN: 2658-2740

Arkady Saulski „Serce lodu”

Fantastyka Arkady Saulski - 4 marca 2019
Tytuł: "Serce lodu"
Autor: Arkady Saulski,
Wydawnictwo: Fabryka Słów,
Redakcja: Rafał Dębski,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 15 marca 2019
Wydanie: 1
Liczba stron: 341
Format: 13x20 cm
Oprawa: twarda,
ISBN: 978-83-7964-401-8
Cena: 39,90 zł
Recenzje fantastyczne: [Recenzja] „Serce lodu” Arkady Saulski

Nikt nie wie, czym jest Serce Lodu.
To artefakt, zaklęcie, machina?
Wiadomo tylko, że daje władzę i wszyscy chcą je posiąść. Fantasy jak się patrzy. Czego chcieć więcej?
Jarosław Grzędowic

Zdarzyło się niewyobrażalne: na dalekim południu starożytnego, Świętego Kontynentu dzikie plemiona pierwszy raz w historii zjednoczyły się, by wspólnie wystąpić przeciw osadnikom i Kościołowi. Kolejne miasta znikają pod naporem armii złożonej z barbarzyńców, szamanów i nadprzyrodzonych istot.

W świecie, w którym magia wypaliła się przed tysiącami lat ludzie są całkowicie bezbronni wobec obudzonej na nowo Mocy. Ksiądz Seth i Erin Barinor- morderca, oszust i żołnierz, wyruszają w samo serce hekatomby. Obaj wiedzą, że gra nie toczy się o życie osadników, ale o przetrwanie całego Cesarstwa.

Mimo, że stoi za nimi cała potęga Cesarstwa, tu na krańcach cywilizacji jedyne co może ich ocalić to ostrza ich mieczy i gorąca wiara ich serc.

Odwieczna walka Dobra ze Złem w nowej, epickiej odsłonie. Poczujcie mróz, który ścina duszę.

O autorze:

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl. Debiutował w 2010 roku w Nowej Fantastyce opowiadaniem Dzieci Syberyjskie. Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach Czarna kolonia (2016) i Wilk (2016).
W 2017 roku wydał swoje opowiadanie w antologii Ostatni dzień pary 2. Jego opowiadanie Husarze Śmierci zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historię. Opowiadanie Księga Ostrzy zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki. W dzieciństwie chciał być archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi „ dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis”. Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo. Jak sam mówi, nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie. Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji.

Mogą Cię zainteresować

KONKURS! Komu „Reputacja”, komu?
Konkursy Fahrenheit Crew - 18 sierpnia 2015

Wydawnictwo Fabryka Słów i redakcja Fahrenheita zapraszają do udziału w postupalnym, ale nadal letnim konkursie.…

II Ogólnopolski Zlot Fanów Fabrycznej Zony
Aktualności Fahrenheit Crew - 1 czerwca 2018

Wszyscy miłośnicy Fabrycznej Zony będą mieli okazję spotkać się podczas Festiwalu Fantastyki…

Arkady Saulski „Kroniki Czerwonej Kompanii. Czarna kolonia”

Arkady Saulski Kroniki Czerwonej Kompanii. Czarna kolonia cykl: Kroniki Czerwonej Kompanii Drageus…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!