ISSN: 2658-2740

Bartłomiej Sztobryn „Zwiastunka”

Fantastyka Fahrenheit Crew - 2 września 2021
Tytuł: "Zwiastunka"
Autor: Bartłomiej Sztobryn,
Wydawnictwo: Wydawnictwo K2A,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 13 września 2021
Liczba stron: 390
Oprawa: miękka,
ISBN: ISBN: 978-83-962363-0-2

Życie Oli – zbuntowanej nastolatki z małego miasta – jest puste i pozbawione znaczenia.  Codzienność osładza sobie wagarami, imprezami i używkami.

Wszystko zmienia się, kiedy poznaje człowieka mówiącego o sobie Brat Jan – przywódcę Stowarzyszenia Odnowy Ducha. Szybko orientuje się, że nie jest on tylko kolejnym samozwańczym guru. Jak się okazuje, Jan i jego niezwykłe umiejętności mogą być kluczem do tego, czego Ola pragnie ponad wszystko – wolności.

W historiach bohaterów swoje odbicie ujrzą nie tylko nastolatki, ale też młodzi dorośli, pamiętający czasy pierwszych Woodstocków, punkowych koncertów, przesiadywania na warszawskiej Patelni czy mody na emo.

„Zwiastunka” to porywająca historia o super mocach i przezwyciężaniu problemów. To też świetny punkt wyjścia do rozmowy o problemach młodzieży zmagającej się z bezdomnością czy przemocą.

O uniwersum: W 2019 roku ukazał się pierwszy z pięciu zeszytów komiksu „Dzikuski”, do którego Bartek opracował uniwersum, napisał scenariusz i do dziś sprawuje nad nim opiekę artystyczną.  „Zwiastunka” jest powieściowym prequelem „Dzikusek”.

O autorze:

Bartłomiej Sztobryn – pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof.

Debiutował w 2006 roku w pokonkursowej antologii Otwockiego Konkursu Literackiego. Laureat wielu konkursów literackich – zdobył m.in:. laur publiczności w Konkursie Śródmiejskiego Domu Kultury w Warszawie oraz nagrodę w konkursie na scenariusz shortu komiksowego o polskim super-bohaterze Incognito.

Jego opowiadania ukazały się m.in.: w antologiach „Ostatni Dzień Pary II”, „Złoczyńcy w Uzdrowisku 2” oraz na łamach portalu Fahrenheit.

Jako scenarzysta debiutował w roku 2016 w SuperHero Magazyn. Napisał również scenariusz do etiudy „Siódme Piętro” zrealizowanej w ramach 48 Hours Film Project.

Prywatnie miłośnik nakryć głowy i okularów (nie tylko przeciwsłonecznych), grajek amator oraz kiepski tancerz.

Mogą Cię zainteresować

Bartłomiej Sztobryn „Wiara Róży”
Opowiadania Bartłomiej Sztobryn - 21 października 2020

Fahrenheit objął patronatem tegoroczną edycję konkursu literackiego „Jaskier” organizowanego przez Cech Fantastyki…

SkierCon 2022 – zaproszeni goście
Aktualności Fahrenheit Crew - 19 lipca 2022

Już za dwa tygodnie, w ostatni weekend lipca (29-31.07.2022 r.), odbędzie się…

Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Sztobrynem
Aktualności Fahrenheit Crew - 31 stycznia 2022

W piątek 4 lutego 2022 roku o godzinie 19:00 w warszawskim klubie…

Fahrenheit