ISSN: 2658-2740

Brandon Mull „Wojna cukierkowa”

Fantastyka Fahrenheit Crew - 20 września 2021
Tytuł: "Wojna cukierkowa"
Autor: Brandon Mull,
Cykl: Wojna cukierkowa
Tytuł oryginalny: "The Candy Shop War"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga,
Tłumaczenie: Rafał Lisowski,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 13 października 2021
Wydanie: 3
Liczba stron: 408
ISBN: 978-83-280-7294-7
Cena: 39.99 PLN

Nowe wydanie kultowej serii Brandona Mulla.

Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników – Trevorem, Gołębiem i Summer – i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki Ząbek, nowy sklep ze niezwykłymi słodyczami. Jego właścicielka, pani White, urocza staruszka, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi.

Cukierki okazują się magiczne: pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, porażać prądem, przechodzić przez lustra albo wmawiać ludziom dowolne bzdury. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane.

Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Słodkości z jego sklepu także mają niezwykłą moc. Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu poszukują? Kim jest mężczyzna w płaszczu i fedorze, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary?

O autorze:

Brandon Mull (ur. 1974) przyznaje w wywiadach, że od zawsze chciał zostać pisarzem. Swoją wyobraźnię wykorzystywał w trakcie zabaw z rodzeństwem i przyjaciółmi. Niektóre pomysły dojrzewały w jego głowie przez lata, zanim ostatecznie zdecydował się przenieść je na papier.

Ukończył Uniwersytet Brighama Younga, spędził dwa lata w Chile. Imał się różnych zajęć, był m.in. aktorem komediowym, archiwistą, copywriterem. Jego debiut powieściowy Baśniobór (2006) okazał się natychmiastowym sukcesem, został przetłumaczony na ponad 30 języków i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Rozpoczął on również pięciotomową serię, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B: Baśniobór, Gwiazda Wieczorna wschodzi, Plaga cieni, Tajemnice smoczego azylu, Klucze do więzienia demonów.

Fani Brandona mogą kontynuować podróż przez świat Baśnioboru dzięki serii Smocza straż, jak również zapoznać się z innymi powieściami autora: z seriami Wojna cukierkowa, Pozaświatowcy, Pięć królestw oraz z książką Zwierzoduchy. Jesienią 2019 r. nakładem wydawnictwa Wilga ukaże się specjalne wydanie Opowieści Zwierzoduchów.

Wszystkie tomy Baśnioboru znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa, aczkolwiek za najbardziej prestiżową nagrodę Brandon Mull uważa Young Readers Choice Awards. W wywiadach skromnie wyraża nadzieję, że opowiadane przez niego historie nadal będą podobać się czytelnikom. Cieszy go również fakt, że po jego książki chętnie sięgają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli czytelnicy, a za cel stawia sobie tworzenie kolejnych, równie uniwersalnych, historii.

Autor przyznaje, że ogromny wpływ na jego dzieciństwo i późniejszą twórczość miały powieści C.S.Lewisa i J.R.R.Tolkiena. Inspiracją były również dla niego książki J.K.K. Rowling.  Aktualnie mieszka w malowniczej dolinie w amerykańskim stanie Utah z żoną, czwórką dzieci oraz psem o imieniu Buffy.

Mogą Cię zainteresować

Brandon Mull, Nick Eliopulos, Billy Merrell, Gavin Brown, Emily Seife, „Spirit Animals. Opowieści Upadłych Bestii. Wydanie specjalne”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 13 września 2021

Zapowiedź wydania specjalnego bestsellerowej serii „Spirit Animals” pt. „Opowieści Upadłych Bestii. Wydanie…

Nagroda Pulitzera dla Colsona Whiteheada za „The Underground Railroad”
Aktualności Fahrenheit Crew - 13 kwietnia 2017

Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki opowiada historię Cory, czarnoskórej niewolnicy w trzecim…

Stephen King „Koniec warty”
Fantastyka MAT - 19 maja 2016

Autor: Stephen King Tytuł: Koniec warty (End of Watch/#3 Mr Mercedes) Tłumaczenie:…

Fahrenheit