ISSN: 2658-2740

Cixin Liu „Wędrująca Ziemia”

Fantastyka Cixin Liu - 16 października 2020
Tytuł: "Wędrująca Ziemia"
Autor: Cixin Liu,
Grafika: Stephan Martiniere,
Tytuł oryginalny: "流浪地球"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS,
Redakcja: Agnieszka Horzowska,
Tłumaczenie: Andrzej Jankowski,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 27 października 2020
Wydanie: 1
Liczba stron: 494
Format: 13,2x20,2 cm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-8188-144-9
Cena: 44.9 PLN
Recenzje fantastyczne: [RECENZJA] „Wędrująca Ziemia” Cixin Liu

Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem […] Niezwykłe. – „The New Yorker”

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa. Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć. „Kirkus Review”

Wspaniały zbiór (…) Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat. Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info

Cixin Liu Cixin Liu (ur. 1963 r.) to jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction. Otrzymał liczne nagrody Yinhe i Xingyun, najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została uznana za największe w ostatnich latach wydarzenie w światowej SF, przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron kręcą na jej podstawie serial dla Netflixa. W 2015 roku za Problem trzech ciał, pierwszy tom cyklu, Liu zdobył Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną autorowi nieanglojęzycznemu. Książka znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa i Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, uznał ją za jedną z najbardziej wartych przeczytania książek roku, a ówczesny prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd Piorun kulisty, Erę supernowej oraz całą trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, złożoną z Problemu trzech ciał, Ciemnego lasu i Końca śmierci.

Nakręcona w 2019 roku na podstawie doskonałego tytułowego opowiadania tej antologii, Wędrująca Ziemia, pierwsza chińska superprodukcja science fiction pobiła kasowe rekordy.

Mogą Cię zainteresować

W odmętach nauki

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze miałam czas i ochotę na prowadzenie bogatego…

[RECENZJA] „Człowiek do przeróbki” Alfred Bester

W latach 50. w USA nikt oficjalnie nie zastanawiał się nad sensownością…

Marcin Przybyłek „Orzeł Biały 2”

Autor: Marcin Przybyłek Tytuł: Orzeł Biały 2 Seria: Horyzonty zdarzeń Wydawnictwo: Dom…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!