Autor: Jaga Moder,
Grafika: Szymon Wójciak, Przemysław Truściński,
Cykl: Uniwersum Legendysty
Wydawnictwo: Fabryka Słów,
Redakcja: Magdalena Stonawska,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 5 czerwca 2024
Wydanie: 1
Liczba stron: 547
ISBN: 978-83-7964-996-9
Cena: 52.90 PLN
Recenzje fantastyczne: [Recenzja] „Sądny dzień” Jaga Moder
Blanka do niedawna prowadziła całkiem normalne życie: dysfunkcyjna rodzina, studia, próby wchodzenia w dorosłość na własnych zasadach. Wszystko zmienia zaginięcie jej młodszego brata. Pchana desperacką potrzebą działania, dziewczyna zawiera bardzo ryzykowny pakt i wkracza do świata, którego istnienia nigdy nie podejrzewała.
Ramię w ramię z człowiekiem, od którego powinna uciekać jak najdalej, twarzą w twarz z ożywionymi legendami, pozna najgorsze bestie o wyglądzie aniołów i dobre dusze o potwornych obliczach. I choćby z całych sił chciała zapomnieć o tym, co widziała, jest już za późno. Nie ma odwrotu.
O autorce:
Jaga Moder – urodzona 20 kwietnia 1989 r. absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Zadebiutowała w 2010 r. opowiadaniem Mak, Konwalia, Dziki Bez opublikowanym na łamach czasopisma Science Fiction Fantasy i Horror.
Przez wiele lat zamieszczała swoje teksty na kultowym portalu Gildia Miłośników Fantastyki. Były wśród nich m.in. Zaświaty – opowiadanie w odcinkach, które doczekało się całkiem sporego grona fanów.
W dzieciństwie namiętnie oglądała filmy z Indianą Jonesem, więc, co oczywiste, marzyła o tym, by zostać archeologiem. Na szczęście w czasie którychś wakacji napisała swój pierwszy tekst o pewnej szalonej mamie, którą ciągle trzeba było wyciągać z tarapatów i ostatecznie to jednak pisanie zostało z nią na zawsze. Po zakochaniu się w mitach i legendach odkryła także fantastykę (dzięki Uczniowi J.V. Jones) i to już całkowicie ukształtowało jej pisarską drogę. A także czytelniczy gust, bo do dziś uważa, że Krzyżacy byliby znacznie ciekawsi, gdyby Sienkiewicz wprowadził do całej historii smoki.
W wolnym czasie lubi odwiedzać klimatyczne miejsca (najbardziej kocha Szwajcarię i angielskie miasteczko Glastonbury, skąd pochodzą też jej ukochane perfumy), urbexować, grać w gry video i kupować świeczki sojowe (to jej najnowsza obsesja).
Podejrzewa, że wśród przodków ma wilkołaka, bo jest uczulona na większość owoców, warzyw i zbóż, więc drogą eliminacji za podstawę jej wyżywienia robi stek. Ponoć widuje się ją nocami, jak biega z kataną po łódzkich osiedlach i poluje na mantikory. Jest to totalna bzdura – kto choć trochę ją zna, ten wie, że biegać to ona akurat nie lubi.
Charlie Fletcher „Paradoks”
Zapowiedź książki autorstwa Charliego Fletchera pt. „Paradoks”.
Michał Gołkowski „Zmierzch Bogów”
13 listopada premierę będzie miała nowa książka Michała Gołkowskiego „Zmierzch bogów”. Jest…
Krzysztof Haladyn „Na skraju Strefy 2”
Autor: Krzysztof Haladyn Tytuł: Na skraju Strefy 2 Seria: Fabryczna Zona Wydawnictwo: Fabryka…