ISSN: 2658-2740

Jeffery Deaver „Zegarmistrz”

Fantastyka Fahrenheit Crew - 12 października 2006

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, podejmując się rozwikłania trudnej sprawy, walczą z samym czasem… i własnymi uprzedzeniami.

W grudniową mroźną noc, gdy pełny księżyc zawisł nad Nowym Jorkiem, w brutalny sposób zostają zamordowane dwie osoby. Morderstwa popełniono z zegarmistrzowską precyzją, a na miejscu zbrodni znaleziono wizytówkę tajemniczego przestępcy: zegarki z wizerunkiem księżyca na cyferblacie, które odliczały ostatnie, wypełnione cierpieniem minuty życia ofiar. Sparaliżowany kryminalistyk i zespół jego zaufanych współpracowników mają niewiele czasu, by powstrzymać niezwykle inteligentnego i okrutnego Zegarmistrza, słusznie spodziewając się kolejnych wyrafinowanych mordów, opracowanych perfekcyjnie w najdrobniejszych szczegółach. Tropiących seryjnego mordercę policjantów wspiera agentka specjalna z Kalifornijskiego Biura Śledczego, Kathryn Dance, specjalizująca się w przesłuchiwaniu świadków i rozszyfrowywaniu ich mowy ciała. Początkowo nieufny i sceptyczny Rhyme przekonuje się do jej metod…

Jednocześnie Amelia Sachs jako detektyw – po raz pierwszy na własny rachunek – prowadzi skomplikowaną sprawę morderstwa, w trakcie której dowiaduje się szokujących rzeczy na temat przeszłości swojego ojca.

Zegarmistrz nie jest tylko „księżycowym” mordercą, to najinteligentniejsza, najbardziej przerażająca i magnetyzująca osobowość przestępcy jaką stworzył Jeffery Deaver.

Prószyński i S-ka

Mogą Cię zainteresować

Nie znaleźliśmy żadnych powiązań.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!