Autor: Anna Szumacher,
Grafika: Joanna Widomska,
Cykl: Maria Dee
Seria wydawnicza: Światy wizjonerów
Wydawnictwo: Wydawnictwo IX,
Redakcja: Ewa Białołęcka,
Korekta: Anna Grzeszczyk, Katarzyna Koćma,
Typ publikacji: papier,
Premiera: 20 lutego 2022
Wydanie: 1
Liczba stron: 374
Format: 12x19 cm
Oprawa: twarda, miękka,
ISBN: 978-83-963610-4-2
Recenzje fantastyczne: [RECENZJA] „W pożyczonym czasie” Anna Szumacher
Maria Dee, twardo stąpająca po ziemi 21-letnia studentka prawa, za namową koleżanek trafia do… prawdziwej jasnowidzki. Z czasem zaczyna korzystać z jej trafnych przepowiedni, by ułatwić sobie podróż przez życie zawodowe i egzaminy, aż do dnia, w którym kolejna wróżba przepowiada jej śmierć. Jednak gdy Marii udaje się uniknąć przeznaczenia, cały świat zdaje się nagle sprzysięgać przeciw niej i, dla zachowania równowagi, uśmiercić. Przerażona dziewczyna z pomocą jasnowidzki zawiera pakt z Kindredem – tajemniczym starszym mężczyzną. W zamian za przedłużenie życia i oszukanie śmierci Maria musi dołączyć do jego grupy i pomóc wykonać pewne tajemnicze zadania. Aby to zrobić, musi nauczyć się nowych, nie zawsze naturalnych, umiejętności. Jednak dziewczyna w obawie, że jej nowy towarzysz coś przed nią ukrywa, nie zamierza tak łatwo pogodzić się z losem i zaczyna planować, jak wyplątać się z diabelskiego kontraktu.
W pożyczonym czasie to pierwszy tom utrzymanego w klasycznych ramach urban fantasy „Cyklu Marii Dee” umiejscowionego we współczesnej Ameryce Północnej, a czerpiącego z miejskich legend, historii oraz podań Stanów Zjednoczonych i Kanady. To szalona przygoda z gatunku tych, o których Andrzej Sapkowski pisał we wstępie do powieści Wojna o dąb Emmy Bull następująco:
„Utwory, w których magia wśród kwadrofonicznego łomotu rock and rolla i ryku Harleyów wkracza do betonowo-asfaltowo-neonowej dżungli naszych miast. Wraz z nią wkraczają mieszkańcy magicznych krain. Najczęściej po to, by cholernie narozrabiać”.
O autorce:
Anna Szumacher – archeolog z wykształcenia, redaktor, recenzent i dziennikarz z zawodu. Krótką formą debiutowała w magazynie Fahrenheit w 2010 roku. Jej teksty pojawiały się między innymi w Nowej Fantastyce, Fantomie, Fantazmatach, Silmarisie, Creatio Fantastica, Świcie ebooków, Białym Kruku oraz na portalach Esensja.pl i SZORTAL. Kilkukrotnie wyróżniona w konkursach Świetlnego Pióra. W 2017 roku dwukrotnie nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla w kategorii opowiadanie. Nagrodzona pierwszym miejscem w antologii Na nocnej zmianie w wydawnictwie Fabryka Słów. W 2019 roku debiutowała książką Słowodzicielka w Wydawnictwie Dolnośląskim. Pozycja dostała m.in. tytuł Książki Roku 2019 serwisu Granice.pl w kategorii fantastyka – nagroda internautów oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w kategorii powieści.
Pobierz tekst:
Antologia „Magiczna Łódź”
„Fundacja iatelier” prezentuje antologię opowiadań, kronik i kuriozów prosto z serca Łodzi.…
[Recenzja] „Tajne przez magiczne” Katarzyna Wierzbicka
Przedszkole i piekło zaczynają się na literę „P”. Przypadek? Nie sądzę… Z…
Galeria zdjęć z konwentu NiuCon 2015
Lepiej późno, niż wcale. Korzystając z tej mądrości ludowej przedstawiamy Wam galerię…