ISSN: 2658-2740

Jacqueline Carey „Wybranka Kusziela. Trylogii Kusziel tom 2”

Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 12 grudnia 2005

carey wybranka kuszielaFedra nó Dealunay urodziła się ze szkarłatną plamka w lewym oku i jako dziecko sprzedana została do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją pewien szlachcic. On pierwszy poznał się na jej naturze: osoba trafiona przez Strzałę Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy…

Opowieść o kurtyzanie – szpiegu trafiła na listę bestsellerów New York Times a jej autorce przyniosła nagrodę LOCUS

W barwnym świecie stworzonym przez autorkę istnieje kraj, gdzie osoby trudniące się tym zajęciem nie znajdują się na marginesie społeczności, a profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia są otoczeni wielkim szacunkiem. Wyglądająca jak kropelka krwi plamka to symbol potężnego daru, który zarazem stanowi przekleństwo. Fedra jest anguisette, czyli wybranką trafioną Strzałą anioła Kusziela – Pana Rózgi i Pręgi… Dziwne oko objawia jej specyfikę – musi cierpieć by przeżywać rozkosz. Dzięki temu kontrowersyjnemu darowi, Fedra staje się mistrzynią w swoim fachu.

Opowieść o Fedrze to znakomity erotyk, nie mający nic wspólnego z tym, co na ogół kojarzy się z pornografią. Nie znajdzie się tu wulgarnych określeń- wręcz przeciwnie, wszystko opisane jest sugestywne, błyskotliwie i bardzo poetycko. To się naprawdę rzadko zdarza.

Autorka jest postacią równie barwną jak jej bohaterka – Jacqueline Carey mieszka w zachodnim Michigan, gdzie jest członkinią najstarszego Mardi Gras ( Mardi Gras to nazwa słynnego karnawału w Nowym Orleanie. Od jego nazwy wzięły swoje imiona inne karnawały organizowane w innych częściach Stanów Zjednoczonych, ale nawiązujace kostiumowo do tego najsłynniejszego) w stanie.

Drugi tom opowieści o Fedrze nosi tytuł “Wybranka Kusziela”.

 

Fragment recenzji: Jacqueline Carey ponownie zaprezentowała czytelnikom prawdziwy pisarski kunszt, zarówno pod względem znakomitego warsztatu, jak i fabularnych rozwiązań. Co prawda uważny obserwator tekstu przejrzy sporą partię intrygi, jednak pozostaną wątki, które niełatwo rozwikłać i przyjemnie zaskakują nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.
Podobnie jak w poprzednim tomie akcja „Wybranki Kusziela” została wzbogacona seksualnymi ekscesami, opisanymi ze szczegółami, tyleż pikantnie, co poetycko.
 

Mogą Cię zainteresować

Fahrenheit nr 66
Archiwum Fahrenheita Fahrenheit Crew - 1 maja 2009

FAHRENHEIT NR 66 05-2009 DZIAŁY STAŁE OKŁADKA WSTĘPNIAK BOOKIET RECENZJE GALERIA PUBLICYSTYKA…

Nostalgiczna podróż
Recenzje fantastyczne Fahrenheit Crew - 23 sierpnia 2012

Guy Gavriel Kay Fionavarski Gobelin Tłum.: Dorota Żywno, Michał Jakuszewski Zysk i…

45. urodziny Patricka Rothfussa
Aktualności Fahrenheit Crew - 6 czerwca 2018

Amerykański pisarz fantasy przyszedł na świat 6 czerwca 1973 roku w Madison.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!