ISSN: 2658-2740

Neil Gaiman „Amerykańscy bogowie”

Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 8 stycznia 2008

Wersja autorska najsłynniejszej powieści Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia.
Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój…
W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

MAG

Mogą Cię zainteresować

Adrian Zawadzki „Krawawy umysł”
Fantastyka Fahrenheit Crew - 5 lutego 2014

Adrian Zawadzki Krwawy umysł Novae Res 2014 stron: 278   Życie członków…

Feliks W. Kres „Klejnot i wachlarz”
Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 30 czerwca 2006

W Nolandii zwanej ziemią Zjednoczonych Królestw rozgrywa się zawiła intryga. Zniewala i mami jak…

Dla miłośników włoskich klimatów
Aktualności Fahrenheit Crew - 24 lutego 2010

Wszystkich zainteresowanych twórczością Marleny De Blasi Wydawnictwo Literackie zaprasza na stronę autorki…

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!