ISSN: 2658-2740

Tomasz Duszyński „Pietia i Witia”

Patronaty F-ta Fahrenheit Crew - 1 kwietnia 2012

duszynski pietia i witia co zlego to nie myN o t k a   w y d a w c y:

Po jaką cholerę dwa dziwolągi, Pietia i Witia, szwendają się po polskich siołach, przysiółkach i perypetiach miast? No właśnie – bo walczą z każdą możliwą cholerą, zarazą, francą, zołzą i gołdą. Para ludzi, nie do końca aczkolwiek, zmaga się z przejawami działalności duchów, upiorów, widm, potykają się o Czerwonego Kapturka, zmagają się z Enigmą Meteorytu Tunguskiego, karcą widzialne i niewidzialne.

Jeśli komuś wyda się, że są to kumple Jakuba Wędrowycza – niech nie porzuca tej myśli. O ile jednak o Jakubie W. czyta się z klamerką do bielizny na nosie, to nasza ta para jest czysta, schludna, choć często głodna i nie tak nawalona jak wspomniany wyżej Kubuś Walker.

W naszej rzeczywistości małe miasto, a zna je Autor z autopsji, nie zawsze ma szansę i moc pokonać naturalne i nienaturalne opory materii. Rajcy i burmistrze stają bezradni wobec problemu duchów w Domu Kultury, i tu – jak znalazł – potykamy się o naszą nierozłączną parę.

Nie odczyniają uroków, nie wznoszą modłów, nie kropią ani nie zbierają datków. Boki zrywać. Jak można być tak bezinteresownym? I tak skutecznym?

Aktualne i częste problemy polskiej rzeczywistości pokazane dowcipnie i oryginalnie. Można się nad nimi zadumać. A można po prostu pochichotać.

I poczekać na dalsze.

EuGeniusz Dębski

(Paperback)

Mogą Cię zainteresować

Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War
Gry komputerowe MAT - 12 lipca 2018

Zapowiedź gry pt. „Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War”

Pierwsza część trylogii Żuławskiego uwolniona!
Aktualności Fahrenheit Crew - 9 grudnia 2012

Klasyka polskiej literatury fantastyczno-naukowej – „Na srebrnym globie” Jerzego Żuławskiego, została „uwolniona”.…

90. urodziny Stephena Ditko
Komiks Fahrenheit Crew - 2 listopada 2017

Amerykański rysownik i scenarzysta przyszedł na świat 2 listopada 1927 roku. Ditko…

Fahrenheit