ISSN: 2658-2740

Tomasz Pacyński „Szatański interes”

pacynski szatanski interes„Szatański interes”, zbiór fabularnie powiązanych opowiadań kontynuuje przygody pary bohaterów „Linii ognia” – zwariowanej dziewczyny, która kazała nazywać się Matyldą, i Pawła Morozowa, tak naprawdę Dziadka Mroza.

W świecie, który okazał się okrutniejszy, niż się wydawało, muszą sprzymierzyć się z silniejszymi od siebie. I uczyć, choćby od diabła.

Głęboko ukryta, w tle globalnych konfliktów, toczy się walka wywiadów. Lecz i to są tylko pozory, prawdziwy konflikt ukrywa się jeszcze głębiej.

Matylda i Dziadek stają naprzeciw mrocznych baśni, starszych od rodzaju ludzkiego, grających według własnych reguł. Ale nie są już sami.

„Szatański interes” to urban fantasy w realiach technologii militarnej dwudziestego pierwszego wieku. Świat, w którym przeciw zaklęciom i bestiom staje siła ognia. I para bohaterów, każde z nich musi zmierzyć nie tylko z wrogami, ale i z samym sobą.

 

 

pacynski szatanski interes wyd2Morozow/ Matylda – reaktywacja
Od A – jak anioł, do Ż – jak żywiołak, a po drodze P – jak przygody i problemy. Oto alfabet serwowany w tych opowiadaniach.

Ewa Białołęcka, autorka „wiedźmy.com.pl

 

Nadeszła Era Wodnika. Racjonalny świat stracił swój kompas. Wracają zapomniani bogowie, wiedźmy, wilkołaki, krasnoludki i strzygi. Chcą odzyskać władzę. Można im przeciwstawić tajną agencję prowadzoną przez Diabła, komandosów, wyszkolonych agentów, pistolety maszynowe MP-5 i laserowo naprowadzane pociski.

Ta książka to bajki. Ale takie, jakich nie powstydziłby się Pasikowski i Forsyth w jednej osobie.

Jarosław Grzędowicz, autor „Pana Lodowego Ogrodu

 

Pamiętacie Dziadka Mroza – rosyjską odpowiedź na Świętego Mikołaja? No to poznajcie jego prawdziwe oblicze. Błyskotliwa, pełna czarnego humoru książka, mądra i przewrotna, jak przystało prawdziwym bajkom dla dorosłych.

Maja Lidia Kossakowska, autorka cyklu „Upiór Południa

 

 

Oficjalna strona autora

Szatański interes – czytaj opowiadanie

Fragment recenzji: „Szatański interes” to raptem (i aż) trzy opowiadania. Kolejne przygody znanych i lubianych bohaterów. Tym razem akcent został przeniesiony na Matyldę, to ona jest osią, wokół której kręci się fabuła wydarzeń. A dzieje się wiele. […] I nagle humoreski wyewoluowały w rzecz nader poważną – poszukiwanie własnej tożsamości, mierzenie sił do zwarcia się z otaczającym światem, odszukiwanie właściwego sensu takich słów jak „przyjaźń” i „poświęcenie”.

Mogą Cię zainteresować

70. urodziny Briana Herberta
Aktualności Fahrenheit Crew - 29 czerwca 2017

29 czerwca 1947 roku urodził się Brian Herbert – amerykański pisarz science-fiction,…

Lois Lowry „Dawca” (fragment)
Fragmenty Ebola - 29 lipca 2014

Był już prawie grudzień i Jonasz zaczynał odczuwać lęk. Nie. To złe słowo, pomyślał.…

Łukasz Orbitowski w Zgierzu
Aktualności Fahrenheit Crew - 24 lutego 2020

Pisarz Łukasz Orbitowski spotka się ze swoimi czytelnikami w Zgierzu.

Fahrenheit